Chcą, by na ul. Wyszyńskiego powstało bezpieczne przejście

7
818

Jeden z Radnych Rady Miasta Zamość apeluje o utworzenie bezpiecznego przejścia na ul. Wyszyńskiego. W miejscu tym w grudniu ubiegłego roku doszło do śmiertelnego potrącenia wracającego z zajęć szkolnych na basenie, 12 – letniego Rafała Małysa. 

-Życia chłopaka, rozpaczy i żalu rodzicom nikt i nigdy im nie zwróci. Jednak możemy zrobić coś z czego na pewno będą szczęśliwi. Możemy uchronić inne dzieci. Możemy postarać się aby oba przejścia na Wyszyńskiego były bezpieczne – przekonuje Radny i zachęca do składania podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą utworzenia w tym miejscu przejścia bezpiecznego.

W sobotę, 25 listopada od godziny 12 na feralnym przejściu radny razem z rodzicami Rafała będą zbierali podpisy pod tą inicjatywą.

Aby została ona poddana pod głosowanie Rady Miasta, potrzebne jest co najmniej 500 podpisów.

Lista do podpisania pod uchwałą znajduje się również na Ormiańskiej 6A. Można podpisywać w poniedziałek, godz. 14-17, wtorek – środa, godz. 9-12.

A według Was, jakie rozwiązanie poprawiłoby bezpieczeństwo w tym miejscu?

 

 

 

- reklama-
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

A według mnie bezpieczeństwo tam poprawi tylko fotoradar. Niby dozwolona tam prędkość to 50 km/h a samochoduy jeżdzą z 90 km/h.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

A według mnie jezdnia powinna być odgrodzona od chodnika i powinna być wybudowana kładka nad jezdnią. Prędkość nie ma znaczenia, tylko wyobraźnia PIESZYCH i kierowców… Zwłaszcza pieszych…

Anonimowo

Jest bardzo dużo możliwości poprawienia bezpieczeństwa nie tylko w tym miejscu.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt [email protected] wykonamy darmowy projekt techniczny bez którego sprawa nie ruszy z miejsca.

Anonimowo

Kładka lub sygnalizacja świetlna.

Anonimowo

Kładka nad ulicą lub przejście podziemne.

Anonimowo

Światła jak na Lipskiej koło Biedronki

Anonimowo

Kładka nad ulicą najbezpieczniejsze rozwiązanie tego problemu.