Chcą, by na ul. Wyszyńskiego powstało bezpieczne przejście

7
819

Jeden z Radnych Rady Miasta Zamość apeluje o utworzenie bezpiecznego przejścia na ul. Wyszyńskiego. W miejscu tym w grudniu ubiegłego roku doszło do śmiertelnego potrącenia wracającego z zajęć szkolnych na basenie, 12 – letniego Rafała Małysa. 

-Życia chłopaka, rozpaczy i żalu rodzicom nikt i nigdy im nie zwróci. Jednak możemy zrobić coś z czego na pewno będą szczęśliwi. Możemy uchronić inne dzieci. Możemy postarać się aby oba przejścia na Wyszyńskiego były bezpieczne – przekonuje Radny i zachęca do składania podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą utworzenia w tym miejscu przejścia bezpiecznego.

W sobotę, 25 listopada od godziny 12 na feralnym przejściu radny razem z rodzicami Rafała będą zbierali podpisy pod tą inicjatywą.

Aby została ona poddana pod głosowanie Rady Miasta, potrzebne jest co najmniej 500 podpisów.

Lista do podpisania pod uchwałą znajduje się również na Ormiańskiej 6A. Można podpisywać w poniedziałek, godz. 14-17, wtorek – środa, godz. 9-12.

A według Was, jakie rozwiązanie poprawiłoby bezpieczeństwo w tym miejscu?

 

 

 

Poprzedni artykułDzieciństwo bez uśmiechu. Wojenne losy dzieci polskich z Zamojszczyzny
Następny artykułMiedzynarodowe sukcesy tancerzy ZTN „ Raptis”
Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

A według mnie bezpieczeństwo tam poprawi tylko fotoradar. Niby dozwolona tam prędkość to 50 km/h a samochoduy jeżdzą z 90 km/h.

Reply to  Anonimowo

A według mnie jezdnia powinna być odgrodzona od chodnika i powinna być wybudowana kładka nad jezdnią. Prędkość nie ma znaczenia, tylko wyobraźnia PIESZYCH i kierowców… Zwłaszcza pieszych…

Jest bardzo dużo możliwości poprawienia bezpieczeństwa nie tylko w tym miejscu.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt [email protected] wykonamy darmowy projekt techniczny bez którego sprawa nie ruszy z miejsca.

Kładka lub sygnalizacja świetlna.

Kładka nad ulicą lub przejście podziemne.

Światła jak na Lipskiej koło Biedronki

Kładka nad ulicą najbezpieczniejsze rozwiązanie tego problemu.