“Świąteczny ogród” rośnie jak grzyby po deszczu!

10
1104

Trwa drugi  dzień montażu malowniczego świątecznego ogrodu. Kolejne zdjęcia w naszej galerii

Ogród Wyobraźni po raz pierwszy rozkwitnie na zamojskim rynku 1 grudnia o godzinie 18:00

 

W samym centrum miasta pojawi się malowniczy ogród. Jednak ożywać będzie wyłącznie po zmroku, tworząc przy tym zachwycający świetlno-muzyczny spektakl.
W tym roku Zamość zaskoczy mieszkańców oraz zwiedzających miasto turystów zupełnie nowym, oryginalnym pomysłem na świąteczne dekoracje. Oprócz choinki i tradycyjnych iluminacji bezpośrednio kojarzących się ze świętami na zamojskim rynku pojawi się jedyny w swoim rodzaju multimedialny Ogród Wyobraźni. Każdy jego element został szczegółowo zaprojektowany w taki sposób, aby pobudzał wyobraźnię i nawiązywał charakterem do stylu architektury ogrodowej.

 

Spacerując wśród świetlistych tuneli, migoczących roślin i rozświetlonych krzewów mieszkańcy i turyści będą mogli posłuchać miłych dla ucha dźwięków znanych utworów muzyki klasycznej. Wśród nich zabrzmi: Kanon D-dur Johanna Pachelbela, Walc nr II Dmitrija Szostakowicza czy Muzyka Sztucznych ogni Georga Friedricha Haendla. Na kompozycję ogrodu o wymiarach ok. 80m x 30m będzie się składać aż 200 tysięcy punktów świetlnych. Jednak zużycie prądu to jedynie 18 kW/h, czyli takie, które służy do upieczenia 8 smakowitych świątecznych makowców.
Dodatkowo będziemy gościć Świąteczny konwój Radia Zet w postaci miasteczka z muzyką, iluminacją świetlną i mnóstwem świątecznych zabaw. Konwojowi towarzyszyć będzie mobilne miasteczko – tym samym Radio Zet w dniach 1 – 2 grudnia będzię prowadzić świąteczne relacje z naszego eventu na swojej antenie. Zapraszajcie znajomych! To będzie coś pięknego !

Poprzedni artykułAndrzej Bubeła w Radzie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Następny artykułZamość: Bezpłatne badania USG dla dzieci. Zapisy trwają
Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Chyba Prezydent nie ma na co siana wydawać 😛

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

A na co proponujesz zamiast tego?

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Może na lepsze oznakowanie przejść dla pieszych w mało widocznych miejscach? Malo się słyszy o wypadkach w Zamościu? Albo zrobienie paczek dla dzieci do szpitali? Dofinansowanie schroniska dla zwierząt, cokolwiek pożytecznego.. Ale liczą się tylko układy i własna kieszeń, najlepiej wydać kupe forsy na lampeczki, niech się bydło napatrzy 😉

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

1wypadki są w każdych miastach niezależnie jak oznakowane są przejścia dla pieszych,
2od tego jest państwo i fundusze społeczne
3j.w
4polecam lepiej rozkminic po co są organizowane takie eventy.. Im ciekawsze miasto, im bardziej zachęcające do zwiedzania tym więcej kasy turyści zostawią w budżecie miasta. Co za tym idzie miasto wciąż będzie sie rozwijać.
No chyba ze jest sie takim typowem robotnikiem z budowy (przenośnia taka) wówczas wszystko jedno czy mieszka sie wbrzydkim obskurnym miasteczku, czy ślicznym, zadbanym mieście, do którego nie wstyd przyznać sie ze w nim mieszka …

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

To może do 500+ jeszcze dodać, na drinki świąteczne????

Anonimowo

Tak trzymajcie pieniądze na opłatki partyjne i wyjazdy nierobów partyjnych . A dla prostych mas obiecanki . Światło niesie radość ,ciepło dobro . Olać waszą piekę i troskę .

Anonimowo

w grudniu na starówkę przyjdą tłumy a trójca radnych, Pan Poseł i jego banda po raz kolejny dostaną pstryczka w nos bo byli przeciwko

Anonimowo

Fantastycznie!!!
Nie mogę się doczekać zakończenia 🙂

Anonimowo

Ne rozumiem krytyki, najlepiej na drzewa, po co do Europy? Najlepiej wspierać nierobów i leni. Nie wiem kto był pomysłodawca ale WIELKIE BRAWA! Przyjdę oczywiście zobaczyć

Anonimowo

BRAWO WY . Przynajmniej cos sie dzieje i ludzie sie z tego ciesza. A na pewno beda przychodzily cale rodziny to ogladac . Ale zawsze znajda sie sceptycy ktorzy widza same negatywy.