Droga w Kalinowicach oficjalnie oddana do użytku

1
716
Na przebudowę drogi w Kalinowicach gmina Zamość otrzymała dofinansowanie  z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. We wtorek 14 listopada odebrano zrealizowaną inwestycję. Fot. UG Zamość
GAIA

Na przebudowę drogi w Kalinowicach gmina Zamość otrzymała dofinansowanie  z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Dotacja pokryła niemal połowę kosztów całej inwestycji, które wyniosły ponad 2,7 mln zł. Remont trwał od połowy kwietnia. We wtorek 14 listopada odebrano zrealizowaną inwestycję.

W ramach zadania wybudowano nową konstrukcję i nawierzchnię jezdni o długości 779 m wraz ze zjazdami, kanalizację deszczową o długości 790,10 m, chodnik o długości 724 m oraz ciąg pieszo-rowerowy o długości 779 m, przebudowano skrzyżowanie z drogą powiatową nr 3247L, wykonano oświetlenie uliczne, oświetlenie przejazdu dla rowerzystów i oznakowanie aktywne dwóch przejść dla pieszych, wybudowano dwa perony autobusowe oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome.

Jak informuje Urząd Gminy Zamość – całkowite koszty realizacji inwestycji wyniosły 2 749 528,83 zł (brutto). Z czego dotacja ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” wyniosła 1 243 812,00 zł. Swój wkład w przedsięwzięcie miał również Powiat Zamojski, który udzielił wsparcia finansowego Gminie Zamość w kwocie 658 100,00 zł. Pozostała część pieniędzy pochodziła z gminnego budżetu. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu.

źródło: UG Zamość

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Kto to odebrał? Za takie pieniądze! Milion studzienek w drodze, które się pozapadają, jak na Młyńskiej. I to pozapadają się szybciej, bo każdy będzie tamtendy jeździł żeby ominąć Lwowską/Partyzantów. Wolałem jeździć dziórawą niż co chwilę obijać głowe o dach auta! A gmina to już w budżecie powinna rezerwować kasę na remont tej drogi.