Gmina Zamość: 2 km nowej drogi

1
905
Przebudowany 2- kilometrowy odcinek  drogi powiatowej nr 3248L  pomiędzy Żdanowem a Pniówkiem został oddany do użytku. Fot. UG Zamość

Przebudowany 2- kilometrowy odcinek  drogi powiatowej nr 3248L  pomiędzy Żdanowem a Pniówkiem został oddany do użytku. Jest to wspólna inwestycja Gminy Zamość oraz Powiatu Zamojskiego.

Jak informuje Urząd Gminy Zamość – na odcinku tym przebudowano nawierzchnię drogi asfaltowej w technologii trzech warstw asfaltu, oraz utwardzono pobocza i zjazdy w granicach pasa drogowego za pomocą tłucznia.

Całkowity koszt remontu drogi wyniósł 1 158 387,29 zł. Zadanie realizował Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu z udziałem finansowym Gminy Zamość w wysokości 800 tys. zł. Wykonawcą inwestycji było przedsiębiorstwo wielobranżowe Sadex.

Gmina zapowiada też, że w przyszłym roku planowane jest dokończenie przebudowy tej drogi na odcinku z płyt betonowych o długości około 650 m. W projektach budżetu powiatu i gminy na 2018 rok zabezpieczono już środki na ten cel.

Poprzedni artykułAktualne oferty stażu w Zamościu
Następny artykułBenefis na cześć Pułkownika Mieczysława Skiby
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

U siebie to robia a w starym zamosciu na drodze powiatowej to dziury zasypali jakims tluczniem gdzie po deszczu wiekszosc sie wymyla. A asfalt to jeszcze z komuny