Młodzież ułożyła flagę Polski z 1000 róż. Tak uczczono Święto Niepodległości

0
958

Zamojska młodzież zawsze aktywnie włącza się w obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tak było i tym razem. Dziś (10 listopada) na Rynku Wielkim w Zamościu już po raz trzeci odbył się happening “Żywa flaga”. W jego ramach uczniowie kilku zamojskich szkół wraz z władzami miasta ułożyli żywą flagę Polski z 1000 białych i czerwonych róż.

Flaga tworzy obramowanie do tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Dodatkową atrakcją była żywa lekcja historii o niepodległości w wykonaniu Stowarzyszenia Turystyka z Pasją. Dominika Lipska oraz Tomasz Banach nie tylko sami opowiadali o tym, czym jest niepodległość, Ojczyzna i patriotyzm, ale także pytali o definicje tych pojęć obecną na Rynku Wielkim młodzież.

Akcja nawiązuje do apelu Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka, aby w dniu 11 listopada podczas uroczystości państwowych przynieść symboliczną różę (która zostanie dodana do żywej flagi) oraz zakupić cegiełkę na rzecz budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Cegiełki są dostępne w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej pod schodami ratusza.

Organizację akcji wsparły: hurtownia kwiatów DAKO Dariusz Korabiowski, Centrum Kwiatowe oraz Portal florystyczny.

Happening Żywa Flaga

Opublikowany przez Nowy Kurier Zamojski Czwartek, 9 listopada 2017

Poprzedni artykułHrubieszów. Kolejowa reaktywacja. [rozkład jazdy, ceny biletów]
Następny artykułZamość: Biegi Uliczne z okazji Święta Niepodległości
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments