Woj. lubelskie: Więcej zatrudnionych nauczycieli

0
603
fot. Lubelski Urząd Wojewódzki

Prognozy o masowych zwolnieniach nauczycieli spowodowanych likwidacja gimnazjów, nie sprawdziły się – wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na Lubelszczyźnie liczba nauczycieli w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o 900 osób.

W miniony wtorek (7 listopada) w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się  konferencja prasowa dotycząca zatrudnienia nauczycieli w województwie lubelskim. Udział w niej wzięli wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że czarne scenariusze dotyczące reformy oświaty nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości. Najnowsze statystyki  przedstawiające liczbę zatrudnionych nauczycieli są zadowalające. – Zwiększyła się liczba nauczycieli zatrudnionych w pełnym wymiarze, a zmalała liczba etatów niepełnych – podkreśliła lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

Wojewoda lubelski od początku twierdził, że reforma edukacji nie zagraża miejscom pracy pedagogów. – Mamy o 900 etatów więcej, a to tylko pokazuje, że te etaty są wyłącznie dzięki reformie edukacjiGdyby jej nie było, to liczba etatów byłaby zdecydowanie mniejsza – zaznaczył Przemysław Czarnek.

Poprzedni artykułKabaret Neo- Nówka wystąpi w Zamościu
Następny artykułZamość: Seminarium Zmiany wizerunkowe instytucji publicznej… oraz promocja wydawnictw
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments