Po 13 latach wraca pociąg do Hrubieszowa

1
919

PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z woj. lubelskiego nowości w rozkładzie jazdy 2017/2018. Dobrą wiadomością dla mieszkańców naszego regionu jest to, że po 13 latach przerwy Hrubieszów zyska bezpośrednie krajowe połączenia kolejowe. Nowy rozkład ma zacząć obowiązywać 10 grudnia. 

Jak informuje PKP Intercity – od grudnia z Chełma do Gorzowa Wielkopolskiego pojedzie skład TLK Uznam. Dzięki temu mieszkańcy tej miejscowości zyskają możliwość lepszego dojazdu m.in. na Mazowsze i do Wielkopolski.

Dodatkowo po 13 latach przerwy Hrubieszów zyska bezpośrednie krajowe połączenia. Pociąg IC Hetman pojedzie z Hrubieszowa aż do Jeleniej Góry, dzięki czemu pasażerowie zyskają możliwość dojazdu m.in. do Rzeszowa, Krakowa czy Wrocławia.

Ponadto PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomi od grudnia drugą parę pociągów na trasie Chełm – Kowel.

Oba połączenia będą skomunikowane z pociągami do stolicy. Liczba połączeń na trasie
z Lublina do Warszawy pozostanie bez zmian – do dyspozycji podróżnych będzie osiem pociągów.
Natomiast pasażerowie z Chełma od grudnia skorzystają z trzech bezpośrednich składów do stolicy (TLK Uznam, TLK Ogiński i TLK Chełmianin)

Prace modernizacyjne na trasie do Lublina

Na trasie kolejowej do Lublina wciąż trwają prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury. Z tego powodu nadal będzie obowiązywać zmieniona trasa z Lublina do Warszawy m.in. przez Parczew i Łuków. Natomiast za składy jadące z kierunku Krakowa i Wrocławia, od Radomia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, która zabierze podróżnych do Nałęczowa, Puław i Lublina.

Poprzedni artykułTwierdza Zamość może zostać Najlepszym Produktem Turystycznym w Polsce. Głosujemy
Następny artykułKabaret Neo- Nówka wystąpi w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

W końcu i nareszcie…