Park Miejski prawie gotowy do zimy

0
649
Zamojski Park Miejski szykuje się do zimy. Podobnie jak w ubiegłych latach, Polski Związek Wędkarski wyłowił ryby, które trafiły m.in. do miejskiego zalewu.
GAIA

Zamojski Park Miejski szykuje się do zimy. Podobnie jak w ubiegłych latach, Polski Związek Wędkarski wyłowił ryby, które trafiły m.in. do miejskiego zalewu. Rozpoczęto też spust wody do rzeki Łabuńki.

Na wiosnę staw i doprowadzalnik wody czeka wapnowanie. Ujęcie wody, które zasila parkowy staw, znajduje się przy ul. Altanowej (na przeciwko WORD). Doprowadza wodę rurociągiem tłocznym, a następnie rowem odkrytym. Roczne zapotrzebowanie na wodę szacuje się na ok. 100 tys. m³. – informuje rzecznik prasowy prezydenta Zamościa, Marek Gajewski – Fontanny parkowe zostały odinstalowane, zabrane do przeglądu i konserwacji. Na rabatach kwiatowych dokonano już nasadzeń cebulek tulipanów, które zakwitną wiosną – dodaje Gajewski.

Czy po opuszczeniu wody na stawie powstanie sztuczne lodowisko, poinformujemy niebawem. Warunkiem jego utworzenia jest odpowiednia pogoda i temperatura powietrza poniżej -5 st. C.

Z parkowego lodowiska, w zeszłym roku, mogli bezpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments