„Nie wolno zatrzymywać się w marszu”. Najnowsza książka legendy zamojskiego pożarnictwa

0
668
Pułkownik Mieczysław Skiba to żyjąca legenda zamojskiego pożarnictwa, fot. nadesłane

„Nie wolno zatrzymywać się w marszu” – to tytuł książki napisanej przez Honorowego Obywatela Gminy Zamość, żyjącej legendy zamojskiego pożarnictwa, pułkownika Mieczysława Skibę. Dziś (8 listopada), w Gościńcu „Magnat” w Kalinowicach odbędzie się promocja publikacji, połączona z benefisem na cześć Autora – Jubilata z okazji jego 90-tych urodzin.

Książka „Nie wolno zatrzymywać się w marszu” została wydana przy wsparciu Samorządu Gminy Zamość. Organizatorem dzisiejszego spotkania zorganizowanego dokładnie w 90-te urodziny pułkownika pożarnictwa Mieczysława Skiby, jednego z najbardziej aktywnych społeczników Zamojszczyzny, jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość. Warto podkreślić, że Mieczysław Skiba przyczynił się do powstania w regionie licznych jednostek OSP i wybudowania kilkudziesięciu remiz strażackich.

Spotkanie i benefis odbędą się w dziś (8 listopada 2017 roku) w sali „Małej Karczmy” w Gościńcu „Magnat” (Kalinowice 187, 22-400 Zamość), w godzinach 14:00 – 16:00. Oprawę muzyczną zadba Chór Sitanianie z Gminy Zamość.

 

 

Poprzedni artykułStaże we Włoszech
Następny artykułW “Ekonomiku” trwa Szkolny Dzień Zawodów [FOTORELACJA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments