Zamościanie, nie palcie śmieci ! Będą kary!

0
626

W związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym Miasto Zamość przypomina Mieszkańcom o bezwzględnym, ustawowym zakazie spalania śmieci w piecach domowych i na wolnym powietrzu. Osoby „przyłapane” na spalaniu odpadów, zostaną ukarane mandatem lub karą grzywny w wysokości do 5 000 zł.

Zakaz dotyczy przede wszystkim spalania plastikowych butelek, zużytych opon, tworzyw sztucznych, opakowań po farbach, środkach ochrony roślin, pozostałości roślinnych z ogrodów, parków i ogródków działkowych. Odpady te powinny trafiać do pojemników (worków) do selektywnej zbiórki lub Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W Zamościu Punkty odbioru odpadów znajdują się przy Al. 1-go Maja 16 przy Oczyszczalni  Ścieków lub przy Drodze Męczenników Rotundy 2 przy Zakładzie Oczyszczania Miasta. Pamiętajmy, że spalanie odpadów to najdroższa, najgorsza i najbardziej szkodliwa forma „zagospodarowania” odpadów. Wytwarzane są wówczas silnie trujące związki chemiczne, które wdychane przez nasz organizm powodują wiele ciężkich, a nawet śmiertelnych chorób, tj. astma, alergie czy nowotwory. W grupie podwyższonego ryzyka są osoby starsze, dzieci oraz osoby cierpiące na choroby serca i płuc.

Magistrat informuje o możliwych kontrolach nieruchomości przeprowadzanych przez Funkcjonariuszy Straży Miejskiej i pracowników Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej UM, w celu sprawdzenia, czym właściciele nieruchomości palą w piecach domowych. Osoby „przyłapane” na spalaniu odpadów, zostaną ukarane mandatem lub karą grzywny w wysokości do 5 000 zł.

 

Poprzedni artykuł1 i 2 listopada. Msze święte na zamojskich cmentarzach
Następny artykułSprzedaj, kup, wymień. Wkrótce kolejna Garażówka Zamojska
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments