Wichura nad Zamojszczyzną. 21 interwencji straży

0
916
fot. archiwum PSP Zamość

W wyniku wichury, która przeszła wczoraj nad naszym regionem, strażacy interweniowali 21 razy.

– W dniu 29 października, na terenie powiatu zamojskiego odnotowanych zostało łącznie 21 zdarzeń związanych z wystąpieniem silnych wiatrów – informuje mł. bryg. Andrzej Szozda Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. – Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało, drogi są przejezdne – uspokaja

Zdarzenia związane z wystąpieniem silnych wiatrów to: 15 przewróconych drzew i połamanych konarów  (bez strat), konieczność zapewnienia dostawy energii elektrycznej – zasilanie respiratora w Suchowoli, przewrócone drzewo na dom mieszkalny, wraz z zerwaniem linii energetycznej i uszkodzeniem słupa w Zwierzyńcu (straty oszacowano na 12 tys.), przewrócenie się drzewa na ogrodzenie w Szczebrzeszynie, uszkodzenie 1 arkusza blachy na dachu domu mieszkalnego w miejscowości Gorajec Stara Wieś.

Ponadto w Zamościu na ul. Oboźnej odnotowano zatrucie tlenkiem węgla 13 letniego chłopca. Na szczęście w mieszkaniu przebywali rodzice, którzy ewakuowali chłopca z łazienki i dokonali przewietrzenia mieszkania.

-Przyczyna tego zdarzenia mogła być niesprawność piecyka grzewczego, bądź cofnięcie się spalin z przewodu dymowego na skutek silnego wiatru – wyjaśnia oficer prasowy zamojskich strażaków.

W związku z silnymi podmuchami wiatru strażacy apelują o unikanie parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów naszych domów i mieszkań drobnych, lekkich przedmiotów.

Poprzedni artykułŚlubowanie Pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu
Następny artykułJest praca! Sprawdź 92 oferty z zamojskiego PUP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments