Padwa niepokonana

0
792
GAIA

Kolejny mecz na szczycie w Zamościu i kolejny wulkan emocji. Przed trzema tygodniami szczypiorniści MKS Padwa pokonali po dramatycznym boju Wisłę Sandomierz i utrzymali fotel lidera. Podobny scenariusz miało sobotnie spotkanie z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce (24:23).

Mecz z kielczanami przyniósł trenerowi Padwy Marcinowi Czerwonce szereg wyzwań. Najważniejsze kwestie dotyczyły absencji kluczowych zawodników. O kontuzji Adriana Adamczuka wiedzieliśmy od dawna. Zamojski rozgrywający powoli wraca do siebie po kontuzji stawu skokowego, ale w stu procentach nie był jeszcze gotowy do gry.

Jeszcze większym problemem był uraz mięśniowy Szymona Fugiela. Kapitan Padwy, podobnie jak Adamczuk pojawił się w kadrze meczowej, ale jego występ był mocno wątpliwy.

– Wejdę na parkiet tylko w ostateczności. Wolę nie ryzykować – mówił przed spotkaniem Fugiel.

Widzowie zgromadzeni w hali zamojskiego OSiR zobaczyli nieco „zmodyfikowaną” Padwę. Kluczową rolę w ataku miał ogrywać jeden z najmłodszych w zespole Aleksy Radwański, a ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Tomasz Sałach. Świetnie zaprezentował się także skrzydłowy Krzysztof Bigos, który kilka trafień zaliczył z nieprawdopodobnych wręcz pozycji.

Jednak absolutnie dominujących elementem gry pozostała obrona. Aplauz widowni wzbudzały kolejne udane interwencji bramkarzy, Karola Drabika i Rafała Bąka, a przede wszystkim nieustępliwa walka przy rozbijaniu ataków rywali. Statystyka kar mówi sama za siebie. Przez 18 minut zamościanie grali w osłabieniu, podczas gdy akademicy z Kielc otrzymali zaledwie jedną, dwuminutową karę.

Po raz kolejny w tym sezonie zawodnicy Padwy pokazali olbrzymią determinację i wolę walki. Twierdzy Zamość w obecnych rozgrywkach nikt jeszcze nie potrafił zdobyć.

Padwa Zamość – AZS Politechnika Św. Kielce 24:23 (14:10)

Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Sałach 6, Bigos 6, Gałaszkiewicz 4, Maciocha 2, Radwański 2, Samoszczuk 2, Fugiel 1, Pieczykolan 1, Adamczuk, Kozyrski.

Politechnika: Godzwon, Porzucek, Świąder – Glita 8, Kwieciński 4, Rączka 3, Kurek 2, Kamys 2, Sadecki 2, Wojciechowski 2, Litwin, Żaba-Żabiński, Banasik.

Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 290. Kary: Padwa – 18 min; Politechnika – 2 min.

tekst i zdjęcia nadesłane

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments