Obchody 11 Listopada w Zamościu [PROGRAM UROCZYSTOŚCI]

0
1053
Ulicami miasta już po raz szósty przejdzie Zamojski Marsz Niepodległości.

W tym roku przypada 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jak  Święto 11 Listopada będzie obchodzone w Zamościu? Publikujemy program uroczystości.

Ulicami miasta już po raz szósty przejdzie Zamojski Marsz Niepodległości. Jego uczestnicy wyruszą o godz. 9.15 z parkingu przy PZU, przejdą ulicami miasta do Katedry, gdzie o godz. 10 rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny.

O godz 11.15 obchody przeniosą się na Rynek Wielki. Tutaj zaplanowano: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe przemówienie Prezydenta Andrzeja Wnuka, apel pamięci i salwę honorową. Przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego  zostaną złożone wieńce i kwiaty. Będzie też można podziwiać defiladę żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

O godz. 12.30 w sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której okolicznościowy “Działalność Niepodległościowa młodzieży gimnazjalnej przełom XIX – XX wieku” wygłosi ks. prof. dr hab. Czesław Galek. Odbędzie się też koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Z okazji  11 listopada oprócz oficjalnych uroczystości zaplanowano także szereg innych patriotycznych wydarzeń, które odbywać się będą na terenie Zamościa m.in.: biegi uliczne, turniej szachowy, nocne zwiedzanie miasta oraz liczne koncerty. Szczegóły na plakacie.

 

 

Poprzedni artykułUdany start zawodniczek UKS CSW Lider Zamość
Następny artykułZamość: Ratusz szuka dyrektora miejskiej instytucji kultury
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments