Z doradcą emerytalnym porozmawiasz na poczcie

0
652
Z porad ekspertów emerytalnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można skorzystać na poczcie. Dyżur zaplanowano m.in. w Krasnobrodzie, fot. Wikimedia Commons

Z porad ekspertów emerytalnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można skorzystać na poczcie. To efekt porozumienia Poczty Polskiej i ZUS. Najbliższe dyżury doradców emerytalnych odbędą się w Lubyczy Królewskiej, Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie, Tarnogrodzie i Zwierzyńcu.

Zainteresowanie emeryturami jest w ostatnim czasie ogromne, bo od października wiek emerytalny wrócił do poziomu 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Chcemy ułatwić przyszłym emerytom dostęp do ważnych dla nich informacji także w tych miejscowościach, w których nie ma placówek ZUS – mówi dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg. Dzięki współpracy instytucji z Pocztą Polską z doradcą emerytalnym będzie można porozmawiać na poczcie.

25 października doradca ZUS będzie dyżurował w Lubyczy Królewskiej (godz. 9.00-12.00), 7 listopada w Krasnobrodzie (godz. 8.00-10.30) i Szczebrzeszynie (godz. 11.30-14.00), natomiast 8 listopada w Tarnogrodzie (godz. 8.00-10.30) i w Zwierzyńcu (godz. 11.30-14.00).

Doradca emerytalny wyjaśni zasady przyznawania emerytury. Wytłumaczy, od czego zależy jej wysokość. Przekaże również informacje, które mogą pomóc w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę.

Tym, którzy zdecydują się złożyć wniosek o emeryturę, doradca podpowie, jakie dokumenty muszą przygotować. Pomoże też skompletować i wypełnić wniosek.

Poprzedni artykułTuryści szturmowali Zamość. Znaczny wzrost ruchu turystycznego
Następny artykułZamość: Fontanny zniknęły z parku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments