Uczniowie “Mechanika” po raz trzeci uhonorowani “PEGAZEM”

0
713

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu po raz trzeci została uhonorowana Nagrodą Pegaza za udział w ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W tym roku zajęła I miejsce w kategorii: współpraca i zaangażowanie największej ilości uczestników.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 10 października 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas inauguracji 15 edycji Święta Drzewa. Nagrodę odebrała 4-osobowa delegacja nauczycieli i uczniów szkoły: Panie Magdalena Grzywalska-Gnyp i Elżbieta Zubańska oraz Kacper Podolak i Dawid Bondyra – uczniowie klasy 3F technikum mechatronicznego.

Rozdanie nagród poprzedziło wspólne sadzenie jabłoni i magnolii na Polu Mokotowskim w Warszawie z najbardziej aktywnymi uczestnikami programu Święto Drzewa. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znani aktorzy – Dagmara Bąk
i Bartłomiej Topa, profesorowie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy i Lasów Państwowych.

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zebrano 9 ton 560 kg makulatury a uzyskane z jej sprzedaży pieniądze w wysokości 1450 zł przekazano Klubowi Gaja, który od lat prowadzi tę akcję. Celem jej jest ratowanie koni skazanych na rzeź. Uratowane konie trafiają do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i ludzi dorosłych.

-Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku szkolnym włączyli się
w zbiórkę makulatury.
Od 1 września br. kontynuujemy tę akcję, aby ratować zwierzęta oraz pomagać ludziom chorym, potrzebującym terapii – mówi Elżbieta Mączka z ZSP nr 2 w Zamościu i zachęca do przekazywania makulatury na ten cel do siedziby szkoły.

 

Poprzedni artykułOferty stażu w PUP Zamość 16.10.2017
Następny artykułZamość: Z myślą o osobach starszych przygotowano “Mały Informator Seniora”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments