Zamość: Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainauguruje nowy rok akademicki

0
838
W maju tego roku Uniwersytet III Wieku świętował 15-lecie swojego istnienia.

Już po raz szesnasty Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainauguruje nowy rok akademicki. Uroczystość odbędzie się 16 października 2017 r. w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu.

Uroczystość otworzy wystąpienie okolicznościowe Prezes Stowarzyszenia Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku mgr Haliny Caban. Wykład inauguracyjny „Wieloetniczna i wielokulturowa społeczność miasta Zamościa w XVI i XIII wieku ” wygłosi prof. dr hab. Ryszard Szczygieł z UMCS. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu.

Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2002 r. Wtedy to z inicjatywy Zofii Piłat Zarząd Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego „Renesans” podjął uchwałę o Organizacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jako formy działalności oświatowej towarzystwa. Patronat naukowy nad uniwersytetem przyjęła Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. Do współorganizacji uniwersytetu przystąpił także Zamojski Dom Kultury. Od 28 września 2006 r. działa Stowarzyszenie Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Celem uniwersytetu jest poprawa jakości życia osób starszych, ich intelektualna, psychiczna, fizyczna oraz społeczna aktywizacja. W maju tego roku Uniwersytet III Wieku świętował 15-lecie swojego istnienia.

 

 

Poprzedni artykułPolsko – ukraińskie spotkanie młodzieży
Następny artykułOtwarcie wystawy “Piechota Polska XVI – XIX w.” w Arsenale
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments