Orkan Ksawery. Połamane drzewa, zniszczone ławki (zdjęcia)

0
644

12 interwencji na terenach miejskich w Zamościu. Połamane, drzewa i ławki  To rezultat zniszczeń po przechodzącym w nocy 6 października orkanie Ksawery.

Natomiast 30 zgłoszeń otrzymali strażacy z powiatu zamojskiego w – poinformował nas mł. bryg. Andrzej Szozda, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, drogi są przejezdne. Wśród poniesionych strat, mł. bryg. Szozda wymienia: 3 uszkodzone  samochody osobowe w miejscowościach Podkrasne i Malewszczyzna, przewróconą latarnię przy ul. Młodzieżowej w Zamościu, uszkodzone linie energetyczne w miejscowościach Nielisz, Majdan Wielki oraz Gruszka Duża.

-Ponadto w miejscowości Nawóz doszło do zerwania 1/4 dachu niezamieszkałego budynku. Podczas niektórych zdarzeń usuwano po kilka przewróconych drzew i konarów – relacjonuje Szozda.

Zdecydowana większość zdarzeń, bo aż 27 odnotowana została na terenie powiatu zamojskiego ziemskiego.

W związku z prognozowanymi silnymi podmuchami wiatru, Strażacy apelują o unikanie parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów naszych domów i mieszkań drobnych, lekkich przedmiotów.

Zdjęcia: Facebook/Piotr Małysz

Poprzedni artykułTrwa Zamojski Festiwal Podróży (nasza relacja)
Następny artykułSzczypiorniści niczym muszkieterowie! Brawo Panowie!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments