“Siedem elementów” Roberta Gomułki

0
924

W Galerii Zamojskiej BWA można oglądać wystawę malarstwa Roberta Gomułki. Zbiór prezentowanych prac to kolekcja “Siedem elementów – odsłona trzecia”.

O swoim malarstwie Robert Gomułka mówi: “Koncepcja „Siedmiu elementów” narodziła się w mojej głowie dosyć dawno i jest wynikiem długotrwałych przemyśleń, analiz i szerszego spojrzenia na rzeczywistość. Jest to  dla mnie obszar otwarty,  który definiuje moje wizje według pewnego klucza kompozycyjnego, estetycznego, intelektualnego, mentalnego i duchowego.
Niemal od zawsze w wizjach malarskich i nie tylko, starałem się odzwierciedlić i dogłębnie zrozumieć naturę światła i koloru, naturę przestrzeni oraz naturę czasu.
Inspiracją dla mojej twórczości jest szeroki wachlarz propozycji i lektur intelektualnych takich twórców i przedstawicieli elit naukowych jak Stephen W. Hawking, Michio Kaku, Frank Close, Max Tegmark, George Johson, Carl Sagan, Roger Penrose, Richard Feynman, Albert Einstein i  inni.” (źródło BWA)

Wernisaż wystawy w BWA odbył się 15 września. Obrazy tworzącego od 40 lat artysty, nierozerwalnie związanego z Zamościem można oglądać do 8 października (10.00-17.00)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments