Kręgosłupy dzieci pod okiem specjalistów – bezpłatne konsultacje

0
622

Specjaliści ortopedii dziecięcej uważają z całą stanowczością, że wada postawy to nie tylko nienaturalne skrzywienia kręgosłupa. Jeżeli dziecko ma chore biodra, kolana lub stopy, wówczas chodzenie, stanie, bieganie, a nawet siedzenie może sprawiać mu ból. Żeby ten ból zmniejszyć – ustawia ono swoje ciało nienaturalnie (czyli niesymetrycznie, krzywo). Jeśli robi to stale, wówczas cały szkielet się deformuje. Pojawia się np. garb, “kurza” klatka piersiowa, brzuch zostaje wypchnięty do przodu. Takie wady postawy to nie problem estetyczny. Dziecko z dużą wadą ma też m.in. kłopoty z oddychaniem, szybciej się męczy, często miewa bóle głowy, utyka. Podczas zabaw nie nadąża za zdrowymi rówieśnikami. Bywa przez nich odtrącane, a to powód do stresu, a nawet depresji.

Wadom postawy sprzyjają ciężkie plecaki szkolne, długie godziny spędzane przy komputerze oraz zbyt mała aktywność fizyczna dzieci i młodzieży.

Studio Naturoterapii (Zamość ul, Młyńska 6D) zaprasza rodziców dzieci i młodzieży w wielu 7-16 lat do skorzystania z bezpłatnej diagnostyki kręgosłupa i narządu ruchu pod katem wad postawy.

Konsultacje będą przeprowadzane bezpłatnie w niedzielę 24 września. Aby skorzystać z badań należy telefonicznie zarezerwować godzinę.
Tel. 533 190 504

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments