fot.wikimedia

Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe” organizowany jest od trzech lat przez Zamojskie Towarzystwo Turystyczne we współpracy z  Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

W tym czasie festiwal ugruntował swoją pozycję ważnego wydarzenia o charakterze turystyczno-społecznym. Celem festiwalu jest promowanie turystyki, krajoznawstwa oraz przybliżenie mieszkańcom Zamościa i regionu postaci oraz dokonań wybitnych polskich podróżników, alpinistów i himalaistów, a także promocja Zamościa w Polsce. Mieszkańcy miasta podczas Festiwalu mają niezwykłą okazję wysłuchać na żywo i zobaczyć autorskie prezentacje największych gwiazd polskiego alpinizmu i najdalszych podróży.

W tym roku organizatorzy ponownie zadbali o doskonały dobór zaproszonych Gości. Do Zamościa przyjedzie ponownie Damian Wagabunda Lemański, by pokazać film i opowiedzieć o samotnej wyprawie po Ameryce Południowej pt. “181”. (6.10.2017, godz. 18.30)

Łukasz Mucha i Rafał Raczyński zrelacjonują wyprawy w nasze Tatry, ale także wielokrotne zdobycie Mont Blanc. Nie zabraknie emocji wprost z Kaukazu i wejścia na Elbrus, Aconcaguę oraz Kilimandżaro. (7.10.2017, godz. 20.00)

Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki Robert Gondek, zdobywca wyróżnienia na festiwalu podróżniczym w Gdyni “Wyczyn Roku 2016” pokaże pasjonujące fotografie przyrody afrykańskiej oraz opowie o zdobywaniu kolejnych i kolejnych afrykańskich szczytów. (7.10.2017, godz. 18.45)

Tzw. “wisienką na podróżniczym torcie” i wyjątkowym zwieńczeniem III edycji Eskapad Kresowych będzie na pewno spotkanie z niezwykłej klasy podróżnikiem Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy człowiek na świecie trzykrotnie w samotnej podróży pokonał Atlantyk kajakiem. (24.10.2017, godz. 18.00)

To oczywiście nie wszyscy prelegenci – szczegóły na plakacie

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments