UWAGA: “Balony nad Twierdzą” – jest nowy termin pokazu.

0
551

Zapowiadana na dziś (czwartek, 7 września) impreza „Balony nad Twierdzą” nie odbędzie się z powodu niekorzystnych warunków pogodowych  – poinformował zamojski magistrat.

Wydarzenie miało być jednym z punktów programu obchodów 25 – lecia wpisania Zamościa na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. -Start balonów zostanie przełożony. Jeżeli pogoda dopisze – balonowe show odbędzie się w sobotę, 9 września – mówi Marek Gajewski, rzecznik prasowy prezydenta.

Ponadto z okazji jubileuszu dziś  o godz. 9 w zamojskim Ratuszu rozpocznie się konferencja naukowa poświęcona tematowi „Ochrona i promocja miasta Zamość inwestycją w Dziedzictwo Narodowe. 25 lat na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO” [szczegóły TUTAJ]. Kolejnym punktem programu (godz. 16) będzie koncert „Muzyczne niespodzianki” w wykonaniu zespołu kameralnego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. O 16. 45. na budynku „Centralki”odsłonięta zostanie tablica poświęcona Bolesławowi Leśmianowi. [Więcej na ten temat TUTAJ]

Kolejną część obchodów zaplanowano na sobotę, 9 września. Wtedy też odbędzie się po raz pierwszy w Zamościu – Festiwal Kolorów czyli coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków. Początek zabawy o godz. 12 na Rynku Wielkim. [Szczegóły TUTAJ.]

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert na Rynku Wielkim – „Breakout Symfonicznie” poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej w wykonaniu Piotra Nalepy i Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na plakacie poniżej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments