W 2017 roku przypada 100 – lecie powstania harcerstwa zamojskiego. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu realizuje Program obchodów 100 – lecia powstania zamojskiego harcerstwa, który ma za zadanie promowanie harcerskich wartości patriotyzmu, służby człowiekowi, historii, tradycji oraz miasta Zamościa i Zamojszczyzny. Obejmuje on szereg przedsięwzięć, które rozpoczęły się jeszcze w maju – był to Piknik Harcerski (ZDJĘCIA).

Jesienna część obchodów zacnego jubileuszu obejmuje kilka wydarzeń, w tym “Spotkanie Harcerskich Pokoleń”, które już w najbliższą sobotę (9 września) rozpocznie uroczysta Msza Święta w intencji harcerek i harcerzy w Kościele Rektoralnym św. Katarzyny (godz. 11.00)

Następnie w Klubie Harcerskim “Wiking” odbędzie się świeczowisko  świeczowisko z udziałem drużynowych, instruktorów, instruktorów i harcerzy seniorów (godz. 12.00). Na Zamojskiej Rotundzie harcerze złożą kwiaty i zapalą znicze.
Na zakończenie zaplanowano Quest „Tropem harcerek z dawnych lat” – dla drużyn i gromad zuchowych.
Harcerze spotkają się w Hucie Różanieckiej na zlocie gromad i druzyn Hufca ZHP Zamość (30 września/1 października)

Tradycyjnie w nocy z 10 na 11 listopada harcerze Hufca Zamość zaproszą mieszkańców na wspólny Nocny Rajd Listopadowy “Mamy Niepodległą” – jak było przed rokiem – ZDJĘCIA
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do Zamościa po raz 27. harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju, które przekażą mieszkańcom.

 

Z okazji obchodów 100 – lecia powstania zamojskiego harcerstwa Hufiec wyda okolicznościowy znaczek, plakietkę, stempel oraz druki pamiątkowe

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments