Nad miastem uniosą się balony. Zamość będzie świętował

0
802
- reklama-

Nad Twierdzą Zamość uniosą się balony na ogrzane powietrze. Będzie to z jedna z atrakcji planowanych na 7 i 9 września obchodów 25. rocznicy wpisania Zamościa na listę UNESCO.

Stare Miasto w Zamościu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO 14 grudnia 1992 roku. W tym roku mija właśnie 25 lat od tego czasu.

Obchody tej rocznicy rozpoczną się w czwartek 7 września. W tym dniu w zamojskim Ratuszu odbędzie się konferencja naukowa poświęcona tematowi „Ochrona i promocja miasta Zamość inwestycją w Dziedzictwo Narodowe. 25 lat na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO” (szczegóły TUTAJ). Kolejnym punktem programu (godz. 16) będzie koncert „Muzyczne niespodzianki” w wykonaniu zespołu kameralnego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. O 16. 45. na budynku „Centralki”odsłonięta zostanie tablica poświęcona Bolesławowi Leśmianowi

Wieczorem zaś, nad Twierdzą Zamość uniosą się balony na ogrzane powietrze. Wystartują one w górę o godz. 17.15 z okolic amfiteatru.

Kolejne wydarzenia z okazji jubileuszu zaplanowano na sobotę, 9 września. Wtedy też odbędzie się po raz pierwszy w Zamościu – Festiwal Kolorów czyli coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków. Początek zabawy o godz. 12 na Rynku Wielkim. Szczegóły TUTAJ.

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert na Rynku Wielkim – „Breakout Symfonicznie” poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej w wykonaniu Piotra Nalepy i Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na plakacie poniżej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments