UWAGA! Będą szczepić lisy.

0
809
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
GAIA

Szczepienia ochronne lisów przeciwko wściekliźnie będą prowadzone na terenie woj. lubelskiego w dniach 9 – 20 września. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów. Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie ostrożności i nie wypuszczanie na wolność zwierząt domowych.

Szczepionka będzie zrzucana w ilości 20 – 30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki, z pominięciem terenów zabudowanych.

-Dawkę szczepionki stanowić będzie pakiet o kształcie zbliżonym do kwadratu, o wymiarach około 30×30, koloru brunatnego, o intensywnym, rybim zapachu – tłumaczy Paweł Piotrowski Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii i ostrzega, że szczepionki nie wolno dotykać. Apeluje także o trzymanie psów na uwięzi,a kotów w zamknięciu.

-Osoba mająca kontakt ze szczepionką powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny, każdy zaś kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii – informuje Lekarz Weterynarii.

Na terenach objętych szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki nie powinno się także organizować polowań zbiorowych.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments