Wystawa „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” zawita do Zamościa

0
635
GAIA

Jak gazety opisały ponad 80 lat temu powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery w ZUS? Instytucja zaprasza do obejrzenia wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych”. To gratka nie tylko dla pasjonatów historii.

„Rzeczpospolita Ubezpieczonych” to wystawa fotograficzna opatrzona komentarzami naocznych świadków historii, zarówno pracowników ZUS jak i innych obywateli. Ekspozycja powstała co prawda z okazji 80-lecia powołania Zakładu, ale sięga w przeszłość jeszcze głębiej, do Polski pod zaborami w XIX wieku.

Losy instytucji i jej pracowników nierozerwalnie splotły się z losami Polski i Polaków. Pracownicy ZUS również ratowali życie podczas wojny, uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych i emocjonowali się zmianami ustrojowymi przełomu lat 80. i 90. – Wystawa, przez pryzmat zmieniającej się instytucji, pokazuje więc najnowszą historię naszego kraju i przemiany, które zachodziły w społeczeństwie. Warto poświęcić chwilę na tę lekcję – zaprasza dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg.

Ekspozycję będzie można oglądać w Zamościu, w holu głównym Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” przy ul. Odrodzenia 9. Wystawa będzie czynna od 2 do 8 września. W sobotę i niedzielę będzie można ją oglądać w godzinach 11.00-23.00, a od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-23.00.

[materiał nadesłany]

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments