GAIA

Po raz pierwszy podczas obchodów rocznicowych Bitwy pod Komarowowem miał miejsce pokaz współdziałania Wojsk Obrony Terytorialnej z wojskami operacyjnymi i kawalerią ochotniczą. W tym wydarzeniu bral udział wzmocniony pluton OT czyli ok 40 żołnierzy. Do tego była grupa dalekiego rozpoznania z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego około 30 żołnierzy, dwa śmigłowce w 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz pluton szturmowo – desantowy (24 żołnierzy) z 1 Batalionu Szwoleżerów z 25 BKPow.

- reklama-
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

czy będą zdjęcia/ filmy ze sztur,u cegielni?

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

oczywiście , materiał w przygotowaniu

Anonimowo

Ze swieta kawaleri zrobiono pokaz antkowych sołdatow.

Anonimowo

a będą emsryksńskie foki w naszym rodzimym wydaniu?no tchórzu fretki corps xd

Anonimowo

Według historyków była to największa bitwa polskiej konnicy i ostatnia, klasyczna bitwa kawaleryjska w historii. Tak dla przypomnienia dla organizatorów!

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Dla przypomnienia to jest miejsce chwały żołnierza polskiego. I właśnie ten żołnierz tam był.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

przecież cały czas organizatorzy dokładnie o tym wołają. dlatego w tym miejscu co roku odbywają się manewry komarowskiej potrzeby

Anonimowo

Straż Graniczna korzysta z patroli konnych, ale chyba na tym się przydatność koni kończy.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Jeszcze Policja i Straż miejska

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

WOT w czasie wojny pełni podobną rolę, jak SG w czasie pokoju – przy czym nie ogranicza tych działań do kordonu granicznego, a raczej rozciąga je na całe terytorium kraju. Dlatego to, co sprawdza się w SG do utrzymywania kontroli nad granicą, ma szanse sprawdzić się w WOT do utrzymania kontroli nad terytorium.

Anonimowo

Spoko, jestem za OT, ale trzeba także wziąć pod uwagę PR. Pokazując żołnierzy na koniach mimowolnie przychodzi skojarzenie z rzekomą (sfingowaną przez sowiecką propagandę) szarżą kawalerii na niemieckie czołgi we wrześniu 1939r. Kolejne „świeże” kadry pójdą w świat i świat nadal będzie uważał nas za wariatów – chyba, że to dla zmylenia przeciwnika…

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Tak. Dla zmylenia, że Macierewicz jest zdrowy.

Anonimowo

Kolejni hejterz i ludzie otwarci do wiedzy wojenno- internetowej , łącząc swoje myśli z klawiaturą i zdana matura na 5 . Powinni uszanować dusze ludzi gotowych oddać krew …. pozdrawiam 🙂

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Dzieci bawiące się w wojsko zabierają sprzęt którym mogli by posługiwać się zawodowcy. Taka jest rzeczywistość…

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

A co to honorowi dawcy krwi?

Anonimowo

Tacy patrioci z OT że już po kilku miesiącach rządają podwyżek. Zresztą studenci, opiekunki ze żłobka i bezrobotni to nie jest dobry materiał na żołnierzy.

Anonimowo

To już nie jest ten Komarów co z przed lat tylko Komarów Maciarewicza -to już pogrzeb ” Komarowa „

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Kiedyś Komarów był zgromadzeniem ludzi z pasją teraz zabawa w żołnierzyków dla tych co sobie mogą przez 4 dni wydawać rozkazy jak im w życiu nie wyszło i do wojska wziąć nie chcieli. Niedługo im się będzie wydawać że to Oni tam walczyli z bolszewikami i są bohaterami. Zabawa zaczęła się wymykać spod kontroli. Szkoda że nikt nie słucha ludzi.

Anonimowo

Gdyby nie socjalistyczne państwo (wysokie podatki + wszystkie wydatki z budżetu inne niż na obronność) -ludzie potrafili by sami zadbać o emerytury, inwestycje we własnym rejonie np zrzutka na obwodnicę, autostradę w zamian za udziały proporcjonalnie do wkładu – to byśmy już dawno mieli kraj zdecydowanie bogatszy choćby od państw Europy Zachodniej, USA, Japonii bo mielibyśmy wtedy czysto kapitalistyczny kraj, a wojsko miało by samoloty typu F22 Raptor, B2, F16, B1B, czołgi typu Leopard, Abrams, sprzęty te w kapitalistycznej Polsce opracowalibyśmy w 10 lat czystego, wolnego od konstytucji pisanej przez komuchów kapitalizmu. A wojsko nie miało by sprzętu starszego niż 5 lat (nie dotyczyło by to marynarki która miała by zdolności bojowe na całym globie, wliczając w to nawet lotniskowce) tak by nikt na świecie nie śmiał się atakować polaków, okradać, nacjonalizować majątków firm działających za granicą.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Czego pan sie nawciagal? Takie herezje tylko korwin mogl wymyslec.

Anonimowo

wielbłądów nie było?

Anonimowo

Wojsko nie ma przelewać swojej krwi zza ojczyznę, tylko wojsko ma wygrywać . Tyle w temacie tzw. patriotów, którym zabrakło zdrowego rozsądku. Koni im się zachciewa. Żałosne.

Anonimowo

A te konie to są te niesprzedane z aukcji w stadninach arabów? Czyzby Antek je wykupił tak jak hałdy węgla.

Anonimowo

Tia… A kiedy trzeba było nieść pomoc ofiarom wichury (co jest ustawowym obowiązkiem WOT ) to podobno nie byli gotowi i nie mieli sprzętu.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Sprzęt niby mieli, ale nie umieli obsługiwać.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Ofiary wichury były w pomorskim, WOT w podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Ciężko byłoby to nazwać „obroną terytorialną” gdyby byli rzucani kilkaset kilometrów od stałego miejsca dyslokacji.

Anonimowo

Dlaczego tego konia strerroryzowali do lezenia?

Anonimowo

Świetny pokaz. Oby tak w praktyce sprawnie szło 🙂

Anonimowo

Ja mam pytanie : kogo w Ministerstwie wzięli prosto z Tworek ? XXI wiek i atak na koniach…. SPECNAZ nie zaatakuje, bo umrze ze śmiechu.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

skad wy sie bierzecie lemingi? moze wogole wycofać zolnierzy z wojska i same roboty niech wyrzutniami steruja jakbys chcial zauwazyć to nie odział konnicy atakujacy tylko kon jako srodek transportu o quadzie nic jakos nie pisałeś nie ciekawi cie jak atakuja quadami ?

Anonimowo

dobra zmiana dotarła i do wojska