GAIA

W przeddzień Święta Kawalerii Polskiej oraz wielkiej inscenizacji Bitwy pod Komarowem odbyły się uroczystości na komarowskim cmentarzu parafialnym. Tradycyjnie już, odbył się uroczysty capstrzyk i apel poległych.
W intencji poległych ułanów oraz wolnej Polski, w kościele pw. Świętej Trójcy w Komarowie została odprawiona msza święta z udziałem ułanów, pocztów sztandarowych, parlamentarzystów, delegacji służb mundurowych, przedstawicieli władz samorządowych, a także mieszkańców gminy Komarów.

Niedzielne uroczystości rozpocznie otwarcie obozu dla odwiedzających o godz. 9.00. O 10.00 rozpoczynają się obchody rocznicy Bitwy pod Komarowem w Miejscu Pamięci w Wolicy Śniatyckiej.  W południe rozpoczną się uroczystości Święta Kawalerii Polskiej, a bezpośrednio po nich nastąpi inscenizacja wybranych fragmentów bitwy z 31 sierpnia 1920 roku.

Osoby wybierające się na uroczystości pod Komarowem mogą do miejsca inscenizacji dotrzeć z Zamościa od strony Cześnik (tę drogę polecają organizatorzy), bądź od strony Łabuń przez  Krzywystok i w lewo przez Ruszczyznę. Z obu stron ustawiono białe tablice wskazujące drogę.
Podpowiadamy, aby zabrać koniecznie nakrycie głowy oraz wodę do picia.

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

nie wiedzialem ze w 1920 byly juz takie smiglowce

Anonimowo

A gdzie Pani Wójt??? 🙂