GAIA

Już po raz 12 na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej.  Organizatorem przeglądu, jak co roku, było Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”, przy którym działa Nieetatowa Orkiestra Wojskowa, we współpracy z 3 Batalionem Zmechanizowanym z Zamościa. Przedsięwzięcie organizowane jest dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zamość.

W tegorocznych występach, wzięli udział muzycy: Orkiestry Wojskowej z Krakowa, Nieetatowej Orkiestry Wojskowej z Zamościa, Strażackiej Orkiestry Dętej z Gminy Izbica oraz Strażackiej Orkiestry Dętej „Zaburze” z Gminy Radecznica. 

Nieetatowa Orkiestra Wojskowa została utworzona przez Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” w roku 2002 po rozwiązaniu Wojskowej Orkiestry Garnizonowej w Zamościu. Orkiestra funkcjonuje przy Klubie Batalionowym w Zamościu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to jedyna Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Polsce. Muzycy zabezpieczają oprawę muzyczną uroczystości państwowych, wojskowych i religijnych w Zamościu i okolicy. Orkiestra koncertowała także poza granicami kraju, w Słowacji i w Bułgarii. W ciągu roku Orkiestra występuje około 30 razy. W składzie Nieetatowej Orkiestry Wojskowej grają byli żołnierze Orkiestry Wojskowej z Zamościa, a także uczniowie i studenci szkół muzycznych.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments