Dożynki w Gminie Nielisz. Świętowanie potrwa aż dwa dni!

0
1275
GAIA

Tegoroczne Święto Plonów w gminie Nielisz potrwa aż dwa dni. Dożynki odbędą się już w najbliższy weekend (26 i 27.08) w Nieliszu.

W sobotę wieczorem organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Solaris i zabawę taneczną pod gwieździstym niebem, którą poprowadzi DJ.Astero.

Główne uroczystości i obrzędy podczas dożynek gminnych w Nieliszu odbędą się w niedzielę. Rozpoczną się w samo południe na placu przy OSP w Nieliszu formowaniem korowodu wieńcowego, który następnie uroczyście przejdzie na plac przy Kościele Św. Wojciecha. Tam o godz. 13 rozpocznie się msza św. w intencji rolników.

Dalsza część uroczystości odbywać się będzie się na placu przy Urzędzie Gminy w Nieliszu, gdzie odbędą się przemówienia Wójta oraz Gości Honorowych. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Będą występy artystyczne Gminnej Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Chóru Moderato oraz miejscowych Zespołów Śpiewaczych. Na scenie pojawi się również Szczebrzeska Kapela Podwórkowa oraz Kapela Uroczysko. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert zespołu Magical. O 22 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Menelaos. Nie będzie to jeszcze jednak koniec. Zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ. Astero potrwa do 2 w nocy.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Przez dwa dni na dzieci czekać będzie Wesołe Miasteczko.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments