Zamość: Szczeniaki wyrzucone do śmietnika. Policja szuka sprawcy.

4
916
fot. KMP Zamość
GAIA

Osiem szczeniąt ktoś zawiązał w foliowej reklamówce i wyrzucił do pojemnika na odpady przy ul. Lazurowej w Zamościu. Uwięzione zwierzęta w poniedziałek, 21 sierpnia, znalazła zaniepokojona dochodzącym kontenera piskiem, mieszkanka ul. Lazurowej. Niestety, siedem z nich już nie żyło.

Kobieta o zdarzeniu poinformowała policję. Aktualnie prowadzą oni postępowanie w kierunku naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt i apelują do osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy porzucenia szczeniaków o kontakt z policją. – W przedmiotowej sprawie telefonować można do dyżurnego zamojskiej komendy tel. 84 677-14- 17 lub 997 i 112. Zapewniamy anonimowość – informuje Joanna Kopeć, rzecznik zamojskiej policji.

Przypomina też, że ustawa o ochronie zwierząt zabrania znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z zapisami tej ustawy za znęcanie uznawane jest między innymi „porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”. 

Za taki czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

- reklama-
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Śmierć sprawcy !!!!

Anonimowo

Debile jak mozna tak zrobic

Anonimowo

Powinno sie takim ludziom zrobić tak samo jak tym pieskom☹☹☹

Anonimowo

Życzę sprawcy wszystkiego najgorszego!!! Jest zwykłym śmieciem i nic więcej… Ale karma wraca, na pewno jeszcze tego pożałuje!!