Nowe ograniczenia w Parku Miejskim

9
1329
GAIA

Na części alejek w zamojskim Parku Miejskim – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami magistratu – pojawiły się tabliczki zakazujące wjazdu gokartom. -Szczegółowe oznakowanie ma poprawić bezpieczeństwo  spacerowiczów i samych użytkowników gokartów, a także ułatwić karanie osób łamiących zakazy – mówi Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta.

Dotychczasowy regulamin korzystania z Parku Miejskiego nie był przestrzegany przez użytkowników gokartów. W związku z tym Wydział Gospodarki Komunalnej opracował nowy projekt organizacji ruchu obowiązujący w parku. Problem doprecyzowano i wyznaczono alejki w parku dla użytkowników gokartów. Wyznaczono miejsca po których można poruszać się tymi pojazdami tak aby nie utrudniały poruszania się spacerującym po parku mieszkańcom. Przy alejkach po których gokarty nie mogą się poruszać ustawiono tablice z przekreślonym rysunkiem gokartu i napisem „Zakaz jazdy na gokartach”.

Myślicie, że rozwiąże to problem?

 

 

- reklama-
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Zamość miasto zakazów, tak trzymać!

Anonimowo

A co z rolkażami, hulajnogami i rowerami? Proponuję ogrodzić i zakazać wstępu bo to nie dla ludzi…

Anonimowo

Park jest dla wszystkich, dla spacerowiczów też. Tych jeżdżących jest mnóstwo. Nie jest przyjemnością spacer po parku. Właściciel wypożyczalni gokartów ma ładny zarobek, a normalni spacstowicze cierpią. Nie powinno tsk być.

Anonimowo

Porządku w parku powinny pilnować służby porządku publicznego, a nie czepiasz się wypożyczalni. Gokarty cieszą się dużą popularnością. Jakby miasto zadbało o to aby raz na jakiś czas spacer urządziła sobie straż miejska tak jak to jest w normalnych miastach to nie byłoby problemu. I nie użalaj się tak, że spacerowicze cierpią, bo park jest dla wszystkich. Parki w każdym mieście cieszą się dużą popularnością, jest dużo ludzi, jeżdżą na rolkach, rowerach, gokartach, deskach, są i spacerowicze i jakoś nikt nie robi problemu. Najlepiej z Zamościa zrobić umieralnie, nie każdy chce sobie tylko dreptać. Są różne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Wypożyczalnia wypożycza sprzęt i informuje o warunkach wypożyczenia i regulaminie. Wypożyczają osoby dorosłe, a od pilnowania porządku w mieście są odpowiednie organy.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Jak słusznie napisał Anonim: „bo park jest dla wszystkich”. Tylko spacerować z dzieckiem ciężko, jak hordy tych gokardów grasują po parku. Strach. Proponuję wyłączyć kompa i pomaszerować alejkami, bo chyba dawno tam Szanownego Anonima nie było.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

kur*a chyba sobie zartujesz ? nie powinno byc zadnych ograniczen dla gokartow ani dla pieszych … zyjemy w wolnych kraju czy nie ? jak dla ciebie strachem są gokarty w parku to idz sobie pospaceruj ze starymi babkami po osiedlu….albo najlepiej nie wychodz z domu bo jeszcze ktos sie zarazi twoją głupotą

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Tak się składa Szanowny Anonimie, że aby mieć dostęp do internetu nie trzeba siedzieć przed kompem. Widocznie o tym nie wiedziałeś, więc uświadamiam, że technologia już dawno poszła do przodu. Z parku korzystam często, na różne sposoby. Spacer, rolki, rower, gokart. Wiadomo, że znajdą się osoby jeżdżące normalnie jak i nie. Przeczytaj ze zrozumieniem poprzednią wypowiedź, skoro ktoś się nie stosuje do zasad panujących w społeczeństwie to są odpowiednie organy, które powinny to weryfikować i pilnować porządku. Najgorzej, jeśli ktoś tylko patrzy w jednym kierunku, gokarty złe, niedobre i w ogóle po co to komu, najważniejszy jestem ja, inni mnie nie obchodzą. Właśnie ludzie myślący tak jak Ty, że park jest tylko dla nich, nie zważają na innych i później dochodzi do takich incydentów.

Anonimowo

zakazy są po to żeby je łamać

Anonimowo

gokarty powinny być ale jest ich za dużo i w tym jest sedno