„Jezus na Wschodzie”. Przed nami wyjątkowe rekolekcje na stadionie OSiR

1
825
GAIA

Jezus na Wschodzie to szczególne rekolekcje z okazji 25 lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Odbędą się one 26 sierpnia 2017 r. na stadionie OSiR w Zamościu. Spotkanie poprowadzą dwaj misjonarze o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu.

Ojcowie pochodzą z Sardynii, a obecnie żyją i posługują ubogim w Brazylii. W 2000 roku założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia), które istnieje w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja. Towarzyszyć im będzie Lech Dokowicz – świecki ewangelizator, reżyser wielu filmów religijnych. W październiku 2016 roku gościli oni w Polsce, by poprowadzić na Jasnej Górze wydarzenie „Wielka Pokuta”, które zgromadziło ponad 100 tysięcy osób. W Zamościu spodziewamy się udziału około 10 tysięcy osób.

Podczas rekolekcji chcemy w sposób szczególny dziękować za otrzymane łaski w 25 lat istnienia diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Będzie to również okazja do przeproszenia i przebłagania za grzechy nasze, naszych diecezjan i czas otwierania się na pokutę, która jest podstawowym warunkiem dostąpienia miłosierdzia – podkreśla ks. Piotr Spyra Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Kurii Diecezjalnej w Zamościu

Plan rekolekcji, 26.08.2017 – Stadion OSIR, Zamość, ul. Królowej Jadwigi 8

9.00   – zawiązanie wspólnoty /różaniec / uwielbienie

10.00 – konferencja I

11.30 – przerwa

12.00 – konferencja II

13.30 – obiad

15.00  – koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 – Msza św. – przewodniczy JE ks. bp Marian Rojek

18.00 – uwielbienie / adoracja Najświętszego Sakramentu / modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała

Więcej informacji oraz zapisy TUTAJ

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Rekolekcje by przeprosić za grzechy ,a kiedy biskup przeprosi wiernych za czyny które zrobili i robią duchowni tej diecezji .