Karol Okrasa, Olga Bończyk, Rafał Patyra w Zamościu

5
2030
fot. FB/Okrasa
GAIA

 

„Tornister pełen uśmiechów” to hasło akcji organizowanej w polskich diecezjach od 9 lat. W tym roku ogólnopolski finał akcji będzie miał miejsce 27 sierpnia, oczywiście na Rynku Wielkim w Zamościu.

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej będzie rozdawał plecaki dzieciom z ubogich rodzin. W tym roku ze szkolnych wyprawek skorzysta około 50 tys. uczniów. Do tej pory udało się rozdać 200 tysięcy szkolnych wyprawek dzieciom z mniej zamożnych rodzin w całym kraju.

Kampania Tornister Pełen Uśmiechów realizowana jest od 2009 roku, jako odpowiedź na potrzeby dzieci z uboższych terenów. Darczyńcy przygotowują wyprawki szkolne za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Akcja odbywa się również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców.

Wyprawki szkolne pakują również znani Polacy. Wśród nich: Para Prezydencka, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Natomiast Ambasadorami akcji zostali: Olga Bończyk, Mikołaj Roznerski, Karol Okrasa i Piotr Małachowski, którzy również przygotowali wyprawki dla konkretnych podopiecznych Caritas, którzy otrzymają je podczas finału akcji. Imprezę poprowadzi prezenter Rafał Patyra.

Podczas zamojskiego finału akcji Caritasu nie zabraknie atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Wśród nich m.in. konferencja prasowa, którą dzieci przeprowadzą z władzami miasta. Imprezę uświetni występ zespołu Arka Noego.

- reklama-
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Ale gdzie w Zamościu?

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

jakim trzeba być analfabetą?
Przecież jest plakat. Miejsce, godziny. Ludzie czytajcie, to nie boli.

serek
Reply to  Anonimowo

i czemu tak po chamsku? dziennikarz nie zadał sobie trudu, aby w artykule napisać dwa proste słowa „rynek wielki”, a pełny plakat jest widoczny w całości dopiero po kliknięciu i rozwinięciu grafiki.

Anonimowo

buhaha, gdzie? pewno za zakrętem kolo oczyszczalni

Anonimowo

Ubogie rodziny dostają 500+,to mało na wyprawki do szkoły?