Weekend w Zamościu i regionie. Będzie się działo!

0
824
GAIA

W przedostatni weekend sierpnia atrakcji kulturalnych w Zamościu i regionie nie zabraknie. Inscenizacja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r, Krasnostawskie Chmielaki, koncert Elektrycznych Gitar na Rynku Wielkim w Zamościu czy festyn rodzinny połączony z zawodami kolarskimi w Kulikowie – to tylko niektóre z nich. Zobaczcie nasze propozycje.


W Zamościu trwa 5. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. W jego ramach jeszcze dziś o godz. 19 na Rynku Wodnym odbędzie się karaoke z piosenką historyczną i filmową. Na sobotę zaplanowano w CKF Stylowy w Zamościu spotkanie z reżyserem  Antonim Krauze i pokaz filmu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” (godz. 17:00) oraz pozakonkursowy pokaz filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego (19.08 godz. 14:00). Tego dnia wieczorem o godz. 20 na Rynku Wielkim rozpocznie się gala finałowa festiwalu, podczas, której nastąpi wręczenie nagród 5. Zamojskiego Festiwalu Filmowego oraz koncert zespołu Elektryczne Gitary.

Więcej szczegółów TUTAJ

W ramach Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” w Zamościu tradycyjnie odbywać się będzie także Zamojski Piknik Historyczny. Jest to impreza rekonstrukcyjna łącząca elementy pikniku i turnieju. Od dziś aż do niedzieli (18-20 sierpnia) będzie można zobaczyć obóz prezentujący stroje, uzbrojenie, opancerzenie i przedmioty użytku codziennego z różnych epok historycznych, od średniowiecza do XVII w. oraz konkurencje turniejowe. W przedsięwzięciu wezmą udział grupy zajmujące się rekonstrukcją historyczną i bractwa rycerskie.

Szczegóły TUTAJ

Miłośnicy historii, w ten weekend nie mogą także przegapić inscenizacji obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r. Tegoroczne widowisko „Zamość 1920 – Przywrócić w Pamięci”, będzie się odbywało w dniach 19-20 sierpnia. Grupy rekonstrukcyjne przywołają wydarzenia sprzed 97 lat, kiedy to latem 1920 r. w wyniku ofensywy bolszewickiej pod Zamość podeszły oddziały 1 Konnej Armii. W tym roku obronę Zamościa będzie filmować ekipa telewizyjna. Widowisko „Zamość 1920 – Przywrócić w Pamięci” już w sobotę 19 sierpnia na przedpolach Twierdzy (tereny zielone za Furta Wodną), godz. 13.30. Także na niedzielę zaplanowano szereg wydarzeń. Tego dnia na Rynku Wielkim działać będzie komisja werbunkowa, która oceni przydatność zamościan i turystów do walki z Armią Czerwoną.

Więcej szczegółów TUTAJ

Krasnystaw

W Krasnymstawie przez trzy dni (18 – 20 sierpnia) odbywać się będzie 47 już edycja najstarszego w Polsce festiwalu piwa. Na Krasnostawskich Chmielakach tradycyjnie nie zabraknie gwiazd. Wystąpi m. in. Margaret, Kaliber 44 czy T.Love oraz zespół Voo Voo.

Więcej szczegółów TUTAJ

Kulików (gmina Sułów)

Wyścig kolarski wokół zalewu „Nielisz”, wybory Miss, występy muzyczne, dyskoteka pod gołym niebem oraz mnóstwo innych atrakcji. Tak przedstawia się program imprezy z okazji pożegnania lata, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia w Kulikowie (gm. Sułów).

Po szczegóły kliknij TUTAJ

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments