Zwierzyniec: Uczta dla kinomana trwa. 18. LAF na półmetku. Co jeszcze w programie?

0
659
GAIA

To prawdziwa uczta dla kinomanów. W Zwierzyńcu odbywa się 18. edycja Letniej Akademii Filmowej. I choć Festiwal jest już na półmetku, wiele świetnych filmowych propozycji jest wciąż do obejrzenia.

Letnia Akademia Filmowa to nie tylko plenerowe projekcje filmowe, ale też warsztaty, spotkania z krytykami filmowymi, koncerty i spektakle.

W programie tegorocznej LAF znalazły się filmy Andrzeja Wajdy, zrealizowane poza granicami kraju, które w większości nigdy nie dotarły na nasze ekrany, podsumowanie reżyserskiego dorobku Mia Hansen-Love,”kino kanadyjskie”, a w nim: kino anglojęzyczne, ciążące ku amerykańskiej tradycji oraz francuskojęzyczne, produkowane w Quebecu, filmy Sokurowa, Rogożkina, Sminowa, a także Warrena Beatty i Davida Leana.
Ponadto, jak zwykle, w programie Akademii nie zabrakło też stałych pozycji („Filmy w Sieci”, „Klubowy karnet”, „W polskim obiektywie”, „Rekolekcje filmowe”, „Archeologia kina”), replik zaprzyjaźnionych z nami festiwali (Docs Against Gravity, Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu”, Etiuda & Anima). Listę propozycji uzupełniają pokazy w kinie nocnym, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne.

Festiwal potrwa do 20 sierpnia. Jeśli do tej pory nie mieliście czasu zjawić się w Zwierzyńcu, macie jeszcze taką szansę.

Szczegółowy program projekcji filmowych TUTAJ

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments