Nowe autobusy i hub komunikacyjny

0
912
GAIA

Miasto Zamość podpisało umowę wstępną z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie inwestycji obejmującej budowę węzła komunikacyjnego i doposażenia Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu.

Przedmiotem projektu jest zakup dziesięciu fabrycznie nowych autobusów, które mają pojawić się w Zamościu w przyszłym roku. Pojazdy będą w pełni klimatyzowane, zasilane olejem napędowym, z nowym wyposażeniem, zastąpią najbardziej wysłużone autobusy.

Tak zwany HUB komunikacyjny, który powstanie przy ul. Peowiaków, ma integrować transport publiczny: miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery.
Parking „Park&Ride” („Parkuj i Jedź”) będzie służyć integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS.  Użytkownicy będą mogli zostawić samochód na wyznaczonym parkingu i przesiąść się na przystanku autobusu, busu, szynobusu bądź na system roweru miejskiego.

Efekty realizacji projektu przeznaczone będą dla lokalnej społeczności miejskiej, podmiejskiej a także dla turystów indywidualnych odwiedzających Zamość. Ułatwiać mają transport lokalny, miejski oraz ponadlokalny, uelastycznić i usprawnić podróżowanie w stronę zrównoważonej mobilności. Pojawią się m.in. przechowalnia rowerów, stojaki rowerowe (wraz z sezonowym serwisem), paczkomat, toalety. Na parkingu zaprojektowane są miejsca ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.  Wartość projektu to ok 16 mln zł. brutto, a zakładane dofinansowanie ma wynieść blisko 11 mln zł.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments