Zamość: Wyrzucili gruz nad Łabuńką, mimo że obok znajduje się PSZOK

2
857

Ignorancja, bezczelność czy po prostu zwykła głupota? Nie wiadomo, jak nazwać zachowanie nieznanych sprawców, którzy postanowili pozbyć się niepotrzebnego gruzu, wyrzucając go w okolicy rzeki Łabuńki (od strony parkingu na przeciwko byłej siedziby WORD – u), mimo iż nieopodal znajduje się Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie takie odpady można bez problemu zostawić.

Przy ścieżce rowerowej nad rzeką Łabuńką ustawiono niedawno nowe ławki i kosze na śmieci. Widok cieszył oko, dopóki ktoś nie postanowił wyrzucić w tym miejscu pozostałości po remoncie, w postaci gruzu. Sprawca prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy (bo ciężko uwierzyć, by zrobił to specjalnie), że w odległości 100 metrów, przy ul. Droga Męczenników Rotundy 2, przy Zakładzie Transportu Odpadów znajduje się prowadzony przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu – PSZOK, który bezpłatnie przyjmuje  m.in. odpady budowlane i rozbiórkowe. Dodatkowo placówka oferuje bezpłatne wypożyczenie przyczepki do transportu odpadów.

Wystarczyło tylko poszukać…

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robuś

A może ktoś podrzucił, żeby potem robić zdjęcia i narzekać na PGK, że nic nie robi? Jaki inny cel można mieć, wyrzucając śmieci tak na widoku?

Anonimowo

a moze byl to po prostu zwykły idiota