73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – program obchodów

0
1101

Urząd Miasta Zamość, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Parafia Rzymskokatolicka pw. Zwiastowania NMP w Zamościu oraz 3. Zmechanizowany Batalion w Zamościu zapraszają na uroczyste obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia br. w Zamościu.

Uroczystości rozpocznie o godz. 9.00 msza w Kościele oo. Franciszkanów, po której uczestnicy wspólnie przejdą wraz z pocztami sztandarowymi pod Pomnik Armii Krajowej przy ul. Partyzantów.
Nastąpi ceremoniał wojskowy w wykonaniu żołnierzy 3. Batalionu Zmechanizowanego (hymn państwowy, wystąpienie okolicznościowe przedstawiciela ŚZŻAK Okręg Zamość, wręczenie odznaczeń, apel poległych oraz złożenie kwiatów przy pomniku).

O godz. 17.00 na Rynku Wielkim w Zamościu, tradycyjnie już, Godzina “W” z udziałem kibiców KS Hetman. Pamięć o Powstańcach, mieszkańcy Zamościa okażą zabierając ze sobą biało-czerwone flagi.”Hetmanowcy” zapraszją na 16.30.

Światowey Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość zaprasza także do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbęda się w Biłgoraju – szczegóły na plakacie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments