Zamość: Które szkoły nauki jazdy są najskuteczniejsze? Mamy najnowszy RANKING

2
1544

Poprosiliśmy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu o dane dotyczące zdawalności egzaminu na prawo jazdy kategorii B kursantów szkół nauki jazdy z Zamościa. Sprawdź, kto w pierwszym półroczu 2017 roku najskuteczniej przygotowywał do teorii, a kto do praktyki.

Ranking obejmuje okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r. Ujęto w nim tylko te OSK, które przygotowały co najmniej 10 kandydatów, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego. Przedstawione w nim wyniki odnoszą się do egzaminów zdanych za pierwszym podejściem.

Teoria

Jak wynika ze statystyk WORD-u, pod względem przygotowania kursantów do egzaminu teoretycznego najlepszy okazał się OSK Quattro prowadzony przez Marka Hałuba. 66% szkolących się tu kursantów zdało teorię za pierwszym razem. Na drugim miejscu z wynikiem 63,61% znalazła się szkoła jazdy Cabrio Tomasza Nelca. 60,61% skuteczności i trzecią lokatę uzyskał Wurex Mariana Bojara. Kolejną pozycję zajmuje Dobra Szkoła Andrzeja Truska (59,96%). W pierwszej piątce znalazła się też Auto – Nauka Mariana Zuba (57,78%).

Praktyka

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się jeżeli chodzi o wyniki zdawalności w części praktycznej. Tu niekwestionowanym liderem (nie po raz pierwszy zresztą) jest Dobra Szkoła. 49% szkolących się tu kandydatów na kierowców uzyskało pozytywny wynik egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Drugie miejsce z wynikiem 47,5% zajęła Auto – Nauka. 42-procentową skutecznością i trzecim miejscem na podium pochwalić się może Cabrio. Czwarty wynik (40,21%) należy do Quattro. Piątą lokatę zajmuje zaśWurex Marian Bojar (36 %).

Najpopularniejsze szkoły

Najchętniej wybieranym przez kandydatów na kierowców ośrodkiem w Zamościu jest Dobra Szkoła. Pod względem zainteresowania kursantów szkoła Andrzeja Truska nie ma sobie równych. Jak wynika z omawianego tu zestawienia WORDU za pierwsze 6 miesięcy 2017 r. – do egzaminu państwowego na kat. B, przystąpiło 452 szkolących się w tu kursantów. Drugim najczęściej wybieranym ośrodkiem jest Cabrio – z którego do egzaminu państwowego kat. B podeszło 307 osób. Trzecia ze względu na popularność jest Quattro – do egzaminu kat. B przystąpiły z niej 103 osoby. W tym samym okresie każdy z pozostałych zamojskich ośrodków ujętych w zestawieniu WORD- u, przygotował do egzaminu mniej niż 50-ciu kursantów (od 47 do 24).

Szczegółowe wyniki ujętych w zestawieniu WORD-u szkół nauki jazdy podamy w przyszłym numerze “Nowego Kurier Zamojskiego”.

Poprzedni artykuł“FIT Mama” wczoraj w Parku Miejskim (filmy i zdjęcia)
Następny artykuł“Muza na kwadracie” w niecodziennej scenerii… (film i zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Dlaczego Wurex ma 3 pozycje mając 52% skoro czwarte miejsce ma Dobra szkoła która ma 59,96% a piąte Auto Nauka 57.78% ktoś tu chyba slaby z matmy był 😉

Reply to  Anonimowo

Wkradł się błąd, chodziło o Wurex Mariana Bojara. Już poprawione.