Międzynarodowy Festiwal “Śladami Singera” odwiedzi miasteczka naszego regionu. Dziś Szczebrzeszyn

0
1207

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”. Idea festiwalu odwołuje się do twórczości noblisty Icchoka Baszewisa Singera, który akcje wielu swoich opowiadań umieścił w małych miasteczkach Lubelszczyzny. Tegoroczna, siódma edycja wydarzenia potrwa od 17 do 27 lipca. W tym czasie Festiwal przywędruje do 11 miast i miasteczek w naszym regionie.

Dziś, 21 lipca będzie w Szczebrzeszynie , jutro (22 lipca) w Józefowie. Dzień później (23 lipca) – w Biłgoraju . W poniedziałek -24 lipca w Tyszowcach. We wtorek, 25 lipca zjawi się w Krasnobrodzie. 26 lipca Festiwal odwiedzi Janów Lubelski, zaś 27 lipca zagości w Lublinie, gdzie w jego ramach odbywał się będzie Carnaval Sztukmistrzów.

Podczas wspólnej wędrówki tropem opowiadań żydowskiego pisarza spotkają się artyści z Polski, Izraela, Armenii, Burkina Faso, Włoch i Czech. Wystąpią w wyjątkowym widowisku, prezentowanym w centrach miast i miasteczek regionu. Literacko-muzyczny spektakl plenerowy łączy szereg artystycznych dyscyplin: cyrk, akrobację, teatr, beat-box, muzykę na żywo.

Tak było w Krasnobrodzie podczas Festiwalu „Śladami Singera” w 2015 r.

 

 

 

Poprzedni artykuł“Muza na kwadracie” w niecodziennej scenerii… (film i zdjęcia)
Następny artykułKrasnobród podczas upałów (Zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments