Imprezowy weekend w Zamościu i regionie. Zobacz, gdzie warto się wybrać?

0
1051

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Jeśli jeszcze nie macie planów jak spędzić ten czas, zobaczcie nasze propozycje imprez plenerowych, koncertów, wydarzeń kulturalnych, które będą odbywały się w Zamościu i regionie. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Castorama Tour, sobota 22 lipca, Rynek Wielki w Zamościu

To niezwykle inspirująca impreza dla całych rodzin. Firma Castorama Polska świętuje w tym roku swoje 20-lecie. W związku z jubileuszem organizuje w te wakacje serię wydarzeń specjalnych w 10 miastach w Polsce. 22 lipca ciężarówka Castoramy zaparkuje na Rynku Wielkim. Pojawią się tu strefy tematyczne oraz scena. Planowane są koncerty, konkursy i pokazy. Dla dzieci przewidziano kreatywne warsztaty “Majsterkowo”, dla dorosłych ciekawe patetnty od youtuberów z “5 sposobów na” oraz koncert “Electric Girls”. Tego dnia publicznością zawładnie znany z programów motoryzacyjnych – Adam Kornacki. Polecamy!

Więcej szczegółów i program imprezy TUTAJ

Festyn Rodzinny z Susłem, niedziela 23 lipca 2017 r., Mokre

W programie mnóstwo atrakcji dla dużych i małych. Będą koncerty regionalnych zespołów. Wystąpi m. in. chór ALE CANTARE z Płoskiego, zespół CZERWONE KORALE, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola, zespół ARABESKA z gm. Mircze). Zaplanowano także różnorodne pokazy: szybkich lotów dronem, ratownictwa technicznego, pokaz tańca grupy FRESH DANCE z GOK Gminy Zamość. Będą także konkursy w tym konkurs „Szukamy susła” tematycznie nawiązujący do motywu przewodniego imprezy.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą m.in: dmuchane zamki, konkursy i animacje dla dzieci: warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, megabańki mydlane, balonowe zwierzaki a także nowość ROLLER WODNY.

Wydarzenie organizuje Samorząd Gminy Zamość i lokalna społeczność Mokrego i Hubal.

Więcej dowiesz się TUTAJ

Dni Krasnobrodu, 21 – 23 lipca, Krasnobród

W Krasnobrodzie szykują się aż trzy dni wspaniałej zabawy. Tegoroczne Dni Krasnobrodu rozpoczną się w piątek (21 lipca) i potrwają do niedzieli (23 lipca). Zawody wędkarskie, przegląd orkiestr dętych, wystawa ptaków egzotycznych, koncerty gwiazd disco polo (wystąpi m.in Faster oraz CZADOMAN), pokazy tańca, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, dyskoteki pod gwiazdami – to tylko nieliczne z atrakcji które przygotowano. Do wspólnego świętowania zaprasza Burmistrz Krasnobrodu i Krasnobrodzki Dom Kultury.

Szczegóły TUTAJ

Zajęcia z zumby nad zalewem, każdy piątek do 18 sierpnia, Krasnobród

Pozostając w Krasnobrodzie -miłośników aktywności na świeżym powietrzu zachęcamy także do udziału w odbywających się na krasnobrodzkiej plaży zajęć z zumby. Prowadząca spotkania instruktorka – Beata Kulczyńska, swoim uśmiechem i pozytywną energią potrafi zarazić każdego. Zajęcia będą się odbywać co tydzień w piątki aż do 18 sierpnia. Początek zawsze o godz. 19.

Szczegóły TUTAJ

„Krasnystaw Rocks!” sobota, 22 lipiec, Rynek Miejski w Krasnymstawie.

Propozycja dla fanów ciężkiego brzmienia. „Krasnystaw Rocks!” to impreza nastawiona na odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Podczas siódmej już edycji wydarzenia organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury, wystąpią zespoły: The Broken Knife, Pasażer oraz formacja HeadShot Five.

Szczegóły TUTAJ

Roztoczański Plener Podróżniczy – Biłgoraj Bike Camp 2017, sobota, 22 lipca, Biłgoraj

Wyprawa rowerowa szlakiem malowniczego Roztocza, to propozycja nie tylko dla fanów jednośladów. Podczas podróży uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z walorami krajoznawczymi powiatu biłgorajskiego, miejscami pamięci historycznej oraz elementami lokalnej kultury. – Będziemy rozmawiać o podróżach. Jak na pasjonatów przystało będziemy spać w namiotach, palić ognisko a przy tym głośno śpiewać. Zechcemy przeżyć ten czas w miłej i niepowtarzalnej atmometrze miejsca, które nas ugości, zameldujemy się u Proroka w Lipowcu… – zapowiadają organizatorzy. Brzmi zachęcająco!

Więcej dowiesz się TUTAJ

Międzynarodowego Festiwal Fotografii WSCHODNIA 2017, Zamość

Fani fotografii w ten weekend powinni koniecznie zobaczyć prezentowane w ramach trwającego właśnie festiwalu, zbiory. Ekspozycje można oglądać od 20 lipca przez ponad miesiąc. Są to indywidualne wystawy Gil Cohen-Magena, Menachema Kipnisa, Jakuba Ochnio i Swietłany Seredenko. Na wystawach zbiorowych swoje prace prezentuje także kijowski Fotoklub 9×12 i Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Zobaczymy również projekty: „Izrael wczoraj i dziś”, „Nieistniejące miasto”, „Żydzi na Zamojszczyźnie” , oraz „Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918-1939”, którego kuratorem jest Teresa Śmiechowska.

Szczegóły TUTAJ

Poprzedni artykułSusiec! Prawie jak Hollywood :-) (Zdjęcia i filmy)
Następny artykułCastorama “rozbiera” pyszną kamienicę na Staszica (zdjęcia i filmy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments