Biłgoraj Bike Camp 2017. Podróż, przygoda i spanie na sianie.

0
911

Druga edycja Roztoczańskiego Pleneru Podróżniczego – Biłgoraj Bike Camp 2017 startuje już w przyszłą sobotę, 22 lipca. Uczestnicy wyruszą o godz. 14:00 z parkingu Starostwa w Biłgoraju.

-Właśnie tutaj w sercu cudownego Roztocza, poznasz ciekawych ludzi, podzielisz się doświadczeniem i poczujesz więzi bratnich dusz. Właśnie teraz wracamy do korzeni, przywracamy do życia roztoczańskie tradycje. Będziemy rozmawiać o podróżach. Jak na pasjonatów przystało będziemy spać w namiotach, palić ognisko a przy tym głośno śpiewać. Zechcemy przeżyć ten czas w miłej i niepowtarzalnej atmometrze miejsca, które nas ugości, zameldujemy się u Proroka w Lipowcu… – zachęcają do udziału organizatorzy Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze i trzeba przyznać, że brzmi to interesująco.

Pierwszego dnia cykliści odwiedzą Zagrodę Sitarską, Miasteczko na Szlaku Kultur i zwiedzą miasto Biłgoraj. Kolejnym etapem będzie wspólna przejażdżka do agroturystyki PROROK – Spanie na sianie w Lipowcu, w gminie Tereszpol, gdzie będzie ciąg dalszy dwudniowego pleneru. Tu odbędą się zabawy rowerowe, konkursy na temat odwiedzonych miejsc, prezentacje podróżników i wspólne biesiadowanie przy ognisku z gitarą i piosenką.

W drugim dniu wydarzenia organizatorzy zabiorą  wszystkich rowerzystów na wspólny przejazd, ukazujący niepowtarzalność i różnorodność lokalnych terenów. Podczas wyprawy będą mieli okazję zapoznać się z walorami krajoznawczymi powiatu biłgorajskiego, miejscami pamięci historycznej oraz elementami lokalnej kultury.

– Poprzez zaproszenie i integrację grup rowerowych oraz turystów kolarzy, pragniemy pokazać wszechobecne piękno i zachwycić uczestników różnorodnością krajobrazów. Chcemy pokazać, że tereny biłgorajskie są świetną bazą wypadową na Roztocze – mówi Daniel Bajan prezes Stowarzyszenia “Rowerowe Roztocze”.

Zapisy do udziału w Biłgoraj Bike Camp 2017 pod nr tel. tel: 724 17 00 88.

Poprzedni artykuł“Słoneczny patrol” – nowy wideoklip zamojskiej grupy discopolowej New York. Będzie hit?
Następny artykułRegaty, szanty, wybory miss i wiele innych atrakcji w Nieliszu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments