“Walka życia” w Zamościu

0
982

Kuba Kacprzak, organizator akcji charytatywnej “Walka Życia” przybiegnie jutro do Zamościa i na Rynku Wodnym stoczy, z bokserami Autonomicznej Sekcji Bokserskiej „Hetman”, pokazowe sparingi.

Kuba wystartował 26 czerwca z Gdańska, w dwa miesiące chce obiec Polskę dookoła i zebrać pieniądze na dalszą rehabilitację Rafała Garbaciaka, instruktora harcerstwa, który w październiku ubiegłego roku przeszedł rozległy udar mózgu. Sportowiec ma do przebiegnięcia 60 maratonów i odbycia 60 sparingów. Długotrwały bieg połączony z pojedynkami bokserskimi wymaga nie tylko świetnego przygotowania fizycznego, ale też odpowiedniej organizacji.  “Walka Życia” jest nie tylko biegiem charytatywnym. To akcja, która  promuje pozytywny wizerunek boksu w całym kraju. Ma pokazać, że boks  to nie tylko sport walki – to również sposób na wzmocnienie charakteru i niesienie pomocy innym.

Oficjalna strona internetowa  akcji “Walka Życia”: https://web.facebook.com/walkazycia60/.

Nie jest to pierwszy bieg charytatywny Kuby Kacprzaka. Wcześniej wspierał Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych “Koniczynka”, a w drugiej akcji “Z buta na Rysy” pokonał marszobiegiem dystans 700 km z Gdańska na najwyższy szczyt polskich Tatr. Uzbierał wtedy ponad 13 000 zł, a wydarzeniem tym zainteresowały się ogólnopolskie media. Warto podkreślić, że K. Kacprzak jest mistrzem województwa łódzkiego w boksie olimpijskim w kategorii wagowej do 91 kg. “Walka Życia” jest najtrudniejszym projektem, którego się podjął.

źródło: UM Zamość

Poprzedni artykułTrzy oblicza fantastyki w ZDK-u. Pierwsze spotkanie już dziś
Następny artykułRemanenty Dudy – Gracza w BWA
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments