Zamość: Łąki kwietne w centrum miasta

0
1227

Zamojscy miłośnicy przyrody mogą czuć się usatysfakcjonowani. Magistrat przychylił się do ich próśb, by w przestrzeni miejskiej znaleźć miejsce na niekoszone, porastające naturalną roślinnością łączki.

Pierwsze łąki kwietne zostaną założone przy budynku „Galerii Rzeźby” profesora Mariana Koniecznego” oraz na terenie Parku Miejskiego.

Władze Miasta uznały, że wielobarwne łąki kwietne kontrastujące z surowymi budynkami czy szarymi ulicami, będą cieszyć oczy mieszkańców i zachwycać kolorami. Dodatkowym argumentem przemawiającym za utworzeniem takich miejsc było to, że roślinność łąk charakteryzuje się wysokim stopniem produkcji tlenu i pochłania zanieczyszczenia. Ponadto takie rozwiązanie pozwala również na ograniczenie kosztów koszenia na danym obszarze.

Przy „eksperymentalnych” łąkach zostaną ustawione tabliczki informacyjne z opisem występujących tu gatunków roślin łąkowych. Będzie to nie tylko uzupełnienie przestrzeni o elementy dydaktyczne, ale też umożliwi (szkołom, przedszkolom) prowadzenie zajęć przyrodniczych na świeżym powietrzu.

– Na razie powstaną dwie łąki, ale w przyszłym roku będzie ich więcej. – informuje Urząd Miasta – Kolejne miejsca zostaną przygotowane wiosną (2018r.), by młode siewki nie obumarły w czasie upałów lub nagłych przymrozków. Mieszanki nasion zostaną dobrane tak by posiadały różnorodny skład gatunkowy, kolorystykę i wymagania stanowiskowe.

Poprzedni artykułLublin: Kongres Świadków Jehowy
Następny artykułDzisiejsze zajęcia “Fit Mama” odwołane. Jest nowy termin
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments