WKU wysyła zaproszenia

0
2802

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Zamościu rozsyła do wytypowanej grupy mieszkańców Lubelszczyzny zaproszenia do służby w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Listy, w skrzynkach znajdą mieszkańcy Miasta i Gminy Zamość, żołnierze rezerwy, jak również osoby po kwalifikacji wojskowej, które nie pełniły czynnej służby wojskowej. Służba w BOT skierowana jest do mieszkańców, którym zależy na bezpieczeństwie narodowym. Jest to także propozycja pogodzenia służby wojskowej z pracą zawodową.

Osoby zainteresowane służbą w jednostkach Obrony Terytorialnej, mogą zgłaszać się codziennie do Punktu Informacyjnego dla kandydatów WOT w Wojkowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52 (7.30-15.30, tel. 261 181 102). Informacje na temat zakresu terytorialnej służby wojskowej dostępne są w zakładce „Wojska Obrony Terytorialnej” na stronie www.zamosc.wku.wp.mil.pl

Zadania, które zostały określone dla jednostek OT to m.in. obrona kraju, wspieranie działań w zakresie ochrony ludności przed skutkami działania klęsk żywiołowych, podejmowanie działań w zakresie bezpieczeństwa społeczności lokalnych.

Do obowiązków żołnierzy OT należy szkolenie w jednostce wojskowej (jeden-dwa weekendy w miesiącu, w okresie od września do czerwca, czyli 20 dni w roku oraz 10 dni w okresie urlopowym). Za służbę w jednostce OT przysługuje świadczenie finansowe wynoszące 502, 40 miesięcznie (320,00 – za „gotowość bojową”, 182,40 – uposażenie za odbyte ćwiczenia wojskowe).

Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Wojciech Witek zapewnia, że żołnierz WOT będzie mógł pogodzić pracę zawodową z obowiązkami w jednostce, a jednocześnie uzupełnić domowy budżet.

Zadanie sformowania 2. BOT w Lublinie otrzymał dotychczasowy dowódca zamojskiego 3. batalionu zmechanizowanego 1. Brygady Pancernej podpułkownik Tadeusz Nastarowicz, który dowodził batalionem z Zamościa od 2012 roku.

Docelowa liczba żołnierzy WOT w skali całego kraju wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Poprzedni artykułRed Lips w Zamościu
Następny artykułZamość potwierdził klasę! Podsumowanie Plaży Open 2017
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments