Ich przygoda z teatrem zaczęła się w Zamościu – zakończenie 42. ZLT

0
1277

Na zakończenie tegorocznego – 42. Zamojskiego Lata Tetralnego odbyło sie w Zamojskim Domu Kultury, widowisko poetycko-muzyczne “W Malinowym Chruśniaku”.

Wieczór rozpoczęły krótkie słowa podsumowania mijającego ZLT przez Dyrektora ZDK Janusza Nowosada i Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka. Wśród tłumnie zgromadzonej publiczności pojawili się: Sambor Dudziński, Mateusz Tymura i Ireneusz Maciejewski, który z towarzyszeniem muzyki, zaprosili publiczność z holu ZDKu do sali widowiskowej.

Nietypowo, widzowie siedzieli na scenie razem z aktorami – oczywiście tylko ci, którzy na scenie się zmieścili. Pozostali, z widowni mogli słyszeć muzykę oraz fragmenty poezji Leśmiana w wykonaniu aktorów związanych sercem z Zamościem. A wśród nich: Beata Ścibakówna, Anna Kukułowicz, Hanna Piaseczna, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska, Mateusz Tymura, Ireneusz Maciejewski i Sambor Dudziński.

Po zakończonym widowisku, aktorzy podziękowali za zaproszenie dyrektorowi Januszwi Nowosadowi, Grażynie Kawala (ZDK) za pomoc i życzliwość, a na koniec Waldemarowi Zakrzewskiemu – Szefowi “Teatru Młodych”, założonego w Zamościu w 1962 roku. Gorące słowa podziękowania “Szefowi” złożyła Beata Ścibakówna, a Hanna Piaseczna, w imieniu całego zespołu artystów powiedziała, że nigdy nie wyrosli z Zamościa i zawsze chętnie tu wracają – chcą być częściej zapraszani.
Po owacjach na stojąco, aktorzy byli gotowi grać jeszcze raz.

Widowisko spięło klamrą trwający rok leśmianowski i zakończone właśnie 42. ZLT.

Poprzedni artykuł“Zamość Sceną Zamościan” na Rynku Solnym (FILM I ZDJĘCIA)
Następny artykułJarmark św. Kiliana – drugi dzień!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments