Sitaniec: Kiedy koniec utrudnień dla kierowców?

0
1042

Od kilku tygodni na Drodze Krajowej nr 17 w miejscowości Sitaniec kierowcy napotykają na trudności. W dwóch miejscach wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. W godzinach szczytu tworzą się tu korki. Trwające roboty drogowe związane są z modernizacją systemu preselekcji wagowej pojazdów. Prace zakończa się w drugiej połowie lipca.

Jak informuje GDDKiA – oprócz modernizacji elektroniki odpowiedzialnej za pomiary i przesyłanie danych oraz zatopionych w nawierzchni czujników ważących, wzmacniania jest konstrukcja drogi tak by przystosować ją do obciążenia 11,5 t/oś. W tym celu rozebrano konstrukcję nawierzchni drogi, wykonano warstwę z kruszywa i odbudowywane są kolejne warstwy bitumiczne. Prace  prowadzone są połową szerokości jezdni przy każdej z bramownic. W związku z tym wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Prace dobiegną końca ok. 22 lipca.

System preselekcji umożliwia kontrolę nacisków osi i grup osi, masy całkowitej i długości pojazdu oraz powiadamianie o przekroczeniach parametrów. Informacje te trafiają do Inspekcji Transportu Drogowego, a inspektorzy mogą wskazane pojazdy zatrzymać do kontroli i zweryfikować masę pojazdu na wagach. Pomiędzy każdą z dwóch bramownic w danym punkcie preselekcji znajduje się punkt kontroli pojazdów.

 

Oprócz Sitańca, system preselekcji wagowej pojazdów modernizowany jest także w trzech innych miejscach na drogach krajowych województwa lubelskiego: W Worońcu na DK2 , Chojnie na DK12 oraz Mostach koło Polichny na DK19.

Poprzedni artykułGm. Zamość: Będzie przerwa w dostawie wody
Następny artykułA2 pobiegnie dalej na wschód.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments