W Zamościu powstała firma z potencjałem!

8
5801

Poznański, a jednak zamojski – powstała firma z potencjałem
23 czerwca rozpoczęła funkcjonowanie najnowsza zamojska firma – Mplaneta, zajmująca się produkcją oraz sprzedażą mebli. Warto o tym mówić, gdyż to olbrzymi potencjał dla zamojskiej gospodarki. W nowo wybudowanym kompleksie o powierzchni ok. 3 tys. m² mieści się salon meblowy, zakład produkcyjny oraz magazyn logistyczny. Do dyspozycji klientów jest 50 miejsc parkingowych. Inwestycja powstała na terenie zamojskiej podstrefy ekonomicznej przy ul. Strefowej 6 (boczna Szczebrzeskiej). Inwestorem jest zamojska Firma MASKET Piotr Poznański, jeden z czołowych producentów mebli w regionie. Budynek wybudowała zamojska firma P.U. Forma Piotra Ciuraszkiewicza.
Od 1 lipca w Mplanecie zatrudnienie znajdzie 35 nowych pracowników, czyli firma będzie zatrudniać łącznie około 50 osób. Właściciel Piotr Poznański zdradził na konferencji prasowej, że firma oczekuje na decyzję Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, co do przyznania dużego dofinansowania ze środków unijnych. Aktualnie, wniosek złożony przez MASKET Piotra Poznańskiego otrzymał od PARP-u pozytywną ocenę formalną, a na ostateczne rozstrzygnięcie postępowania trzeba poczekać do końca lipca. Firma ubiega się o dofinansowanie projektu w zakresie tworzenia i rozwoju innowacyjnych produktów sieciowych na terenie Polski Wschodniej. Oznacza to, że jeżeli projekt zyska finansowanie z UE, w Zamościu na ulicy Strefowej powstanie fabryka mebli, która zatrudni około 200 osób.
Firma Barbary i Piotra Poznańskich eksportuje zamojskie meble do Kanady od 1998 roku. Przemysław Poznański, na stałe mieszkający w Kanadzie, wyjawił, że rocznie do Kanady wyjeżdża około 70 kontenerów mebli. Ta skala eksportu plasuje zamojską firmę tuż za USA, jeżeli chodzi o eksport mebli do Kanady. 70% klientów to Kanadyjczycy, pozostali to głównie Polonia kanadyjska. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku nieruchomości w Kanadzie i rosnące zapotrzebowanie na polskie dobre meble, należy liczyć na wielki sukces meblowego przedsięwzięcia. Poznańscy przenoszą polską cząstkę Europy do Kanady.
Poznańscy, dzięki wybudowaniu magazynów logistycznych w Zamościu będą mogli lepiej zoptymalizować koszty transportu za ocean. „Upakowane” szczelnie kontenery zmieszczą więcej mebli, niż dotychczasowe drogie przesyłki przestrzenne. Firma wysyła Kanadyjczykom meble różnych polskich firm, w tym oczywiście także te produkowane w Zamościu.
Wartość inwestycji przy ulicy Strefowej, budynki i maszyny, nie została jeszcze dokładnie policzona, ale Piotr Poznański szacunkowo określił jej wysokość na 8 mln złotych, z czego 1,5 mln stanowiło dofinansowanie systemu zawieszeń podsufitowych. Właściciel firmy przyznał, że nie ma aspiracji zdobywania polskiego rynku meblarskiego, gdyż firm produkujących i sprzedających meble w kraju jest bardzo dużo.
Z okazji otwarcia, właściciel Mplanety, Piotr Poznański oprowadził zaproszonych Gości po salonie sprzedaży, hali produkcyjnej oraz nowoczesnym, innowacyjnym w skali kraju, magazynie, wyposażonym w klimatyzację, osuszacze powietrza i sterowniki temperatury. Piotr Poznański mocno podkreślał współpracę z lokalnymi firmami, u których zamawiane są materiały do produkcji mebli, jak np. kamień czy szkło.
Mplaneta ma do zaoferowania szeroki wachlarz mebli, blisko 40 czołowych polskich producentów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii klient ma możliwość wejścia do swojego wnętrza z ustawionymi nowymi meblami – oczywiście wirtualnie, dzięki okularom. Dzięki aplikacji multimedialnej można zajrzeć do wnętrza szafy czy sprawdzić rozkładanie kanapy. Już niebawem klienci będą mieli także możliwość wirtualnego obejrzenia wymarzonego mebla w wybranej przez siebie tapicerce czy wybarwieniu drewna. Mplaneta to także studio mebli kuchennych wraz z usługą projektowania oraz bogaty wybór artykułów wyposażenia wnętrz.
Wielkiemu otwarciu towarzyszyły promocyjne ceny mebli oraz dwudniowy piknik rodzinny z mnóstwem nagród i atrakcji dla dzieci, jak dmuchane zamki i trampoliny. Dzięki przychylności pogody, na scenie wystąpili: uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha z Zamościa, Koło Gospodyń Wiejskich z Barchaczowa, zespoły Motif, Solaris, Tex, grupa Omen Band, The Underground z Tomaszowa Lubelskiego oraz zespół The Simple Things. Odbył się także pokaz offroadowy, zorganizowany przez Piotra Lipczyńskiego, znanego szerzej w Zamościu jako Fryzjermen. W finale wystąpił Norbi, a widowiskowy pokaz sztucznych ogni zakończył świętowanie. Zabawę prowadziła Kasia Figura i Piotrek Nielo Nieleszczuk.
Imię zyskała wreszcie maskotka Mplanety. Sympatyczny czerwony stworek znany mieszkańcom z licznych bilbordów, plakatów i reklam, to od teraz Melek.
Właścicielom Mplanety należy życzyć setek kontenerów mebli wysłanych w świat oraz żywiołowego rozwoju firmy dla dobra lokalnej gospodarki.
Oby więcej takich inwestycji na Zamojszczyźnie.

 

Poprzedni artykułBrajanek i inni potrzebują naszej pomocy
Następny artykułŚMIERĆ HRABIEGO ALEKSANDRA SZEPTYCKIEGO
Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

“Od 1 lipca w Mplanecie zatrudnienie znajdzie 35 nowych pracowników” Yhm gdzie to oferty pracy? Jakoś na stronie Powiatowego Urzędu Pracy ich nie ma i nie było. Mydlenie oczu, praca dla “swoich”.

Anonimowo

Bo nie każda oferta musi być w PUP. Wysil się i poszukaj w innych serwisach – to że ty nie znalazłeś, nie znaczy, że “dla swoich”.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Widzę, że zabolał mój komentarz? Prawda boli. Jak jesteś taki do przodu to podaj mi linka z ofertą pracy. Myślę że nie tylko ja będę wdzięczny.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

a po co Ci oferta pracy? to juz nie można samemu sie wysilić i złożyć cv do miejsca w ktorym chce sie pracowac? Pracodawcy trzeba sie pokazać, porozmawiać i przekonać, że zależy Ci na pracy.
Patola z Zamościa chce byc bogata nie dając nic z siebie..ale tak to jest jak od paru pokolen zyje sie z zasików 🙂

Edzio

Powiem tak. Otwórz sobie firmę i zatrudniaj. I zrozum, że prywatna firma zatrudnia kogo chce i kiedy chce. Sadzę że właściciele doskonale zdają sobie sprawę że potrzebują ludzi najlepszych bo to ich prywatny biznes któremu podporządkowali swoje całe życie. Podsumowując pomyliłeś głąbie oferty pracy prywatnej firmy z ofertami państwowych firm gdzie rzeczywiście można przypuszczać, że zatrudnia się niekoniecznie odpowiednich ludzi.

Anonimowo
Reply to  Edzio

Masz mnie za głąba? Chcesz pogadać w “cztery oczy”?

Anonimowo

Artykuł sponsorowany czuć z daleka.

Edzio

Tak, jesteś głąbem.