Jak Wam się podoba projekt Filharmonii Zamojskiej? (Zdjęcia)

33
4347

Dzisiaj 30 czerwca w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej odbyła się prezentacja koncepcji projektu Filharmonii Zamojskiej. Mamy dla Was unikatowe zdjęcia. Jak Wam się podoba? Przez 7 dni można zgłaszać swoje wnioski i uwagi do projektu.

 

Poprzedni artykułWakacyjne dyżury zamojskich przedszkoli
Następny artykułSitno: Mamy dla Was zdjęcia z dnia dzisiejszego. Wybieracie się?
Subscribe
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Wszystko fajnie ładnie pieknie konserwator zabytkow sie na to zgadza nie bedzie to psulo wizerunku parku ? A z modernizacja stadionu jest problem dalej bo dalej cisza na ten temat zero wizalizacji czy projektu jakiegos a filharmonia co tydzien nowy projekt pokazany do informacji pulicznej

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Różnica jest takimże stadion jest a filharmonii nie ma…

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Różnica jest taka*

Anonimowo

To jest jest Jakiś Barak , może zamiast szkła trzeba położyć blachę falistą będzie jak w Lidlu lub Biedronce super jedzie po kosztach .Bardzo mi się podoba , może jakiś market z czasów komunizmu .

Anonimowo

Takie piękne Renesansowe Miasto na nic innego nie stać TYLKO .TO.I TO ma być jedną z wizytówek nowoczesnych budowli , dzieci ładniejsze projekty robią.

Anonimowo

Komentarz:Wygląda jak projekt Szklarni rodem z NL.

Anonimowo

A skąd będzie kasa na to? Bo troszkę duży ten magazyn jakoś tak wyszedł.

Anonimowo

Chodzę regularnie na koncerty orkiestry i uważam, że należy się jej godne miejsce w naszym mieście. Możemy się spierać co do formy architektonicznej proponowanego budynku, ale czy w 21 wieku mamy budować renesansowe mury? Projekt uważam za funkcjonalny i nowoczesny, i myślę, że wpisze się w okolicę bardzo dobrze.

Anonimowo

Tania podróba Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Przypatrz się człowieku na centrum spotkania kultur i może jak się dokładnie przypatrzysz to dostrzeżesz ze tanią podróbą siedziby Namyslowiakow można byłoby nazwać właśnie CSK w Lublinie. Jeśli tej różnicy nie widzisz to polecam wrócić na lekcje sztuki czy tez plastyki w podstawówce bo chyba Cię ominęły…

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Centrum Spotkania Kultur, możliwość zarezerwowania Sali – rezerwacja 1,5 roku do przodu, brak wolnych terminów, kasa z góry i to nie mała, z tego co pamiętam chyba ok. 20.000 zł Niczego sobie więcej nie życzymy, jak finansować naszą działalność kulturalną również dochodami z sali i też o to nam chodzi. Miasto zarabia, biznes zarabia, hotele zarabiają a orkiestra ma dodatkowe źródło na finansowanie swojej działalności kulturalnej (więcej koncertów). Coś w tym złego?

Anonimowo

Kto myłby te okna?

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Te same firmy które na całym swiecie raz czy dwa razy do roku myją fasady budynkow wykonanych wg współczesnej myśli architektonicznej. Polecam czasem wyjechać z Zamościa – wówczas można szybko zorientować się ze nie buduje się już obiektów użyteczności publicznej w stylu bloków z wielkiej płyty gdzie okna można myć od srodka 😉

Anonimowo

Dlaczego na ulicy Sadowej? No pewnie, tak najlepiej niszczyć park…i tak wszystko w “kupie” …zamiast filharmonii byście mogli postawić plan zabaw dla dzieci tam i park zostawić w spokoju.. Projekt filharmonii nie podoba mi sie wcale! Projektantowi brakuje pomysłu? A szkoda, bo duza kasę bierze…budynek podobny do tego co w Lublinie..

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Radzę pójść z dzieckiem na jakikolwiek plac zabaw i przypatrzec się ile dzieci mają wyobraźni – może wtedy wyobrazisz sobie ze tak jak potrzebujesz wyjść z dzieckiem na plac zabaw, tak niektórzy potrzebują pójść sie ukulturalnić a nie tylko narzekać na wszystko dookoła przed komputerem/telewizorem 🙂

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Ps. Zniszczyć park? Mówisz o tym fragmencie obrzydliwego parkingu ogrodzonego (chyba?) zardzewiała siatka?

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

chodzi o ten obskury Parking, a nie o Park. A ten budynek w Lublinie, niezłą kasę zarabia. Pomysłu to brakuje Panu, bo argumenty przeciwko są słabe, bo pomysł jest i to świetny.

Anonimowo

Co to za potworek w stylu socrealizmu? Komuna wraca? A co z tym projektem:https://www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/zamojska-filharmonia-projekt-stkrojony-na-miare/

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Za ten projekt przypominający kilka połączonych do siebie i nie mających ze sobą nic wspólnego kup, jego autor powinien spalić się ze wstydu i zmienić zawód…

Anonimowo

Taki budynek to ok. 200mln złotych. Dofinansowanie max na poziomie 60% . Roczna eksploatacja to minimum 2mln zł .Czy miasto Zamośc stać na takie fanaberie. ??? . Sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia dla 200 sob widowni i 60 osób na scenie wystarczy w zupełności .Coś takiego można zrobic za 8 milionów. Poza tym całkowicie nietrafiona lokalizacja. Dolina Łabuńki to jest strefa aktywnego , rekreacji sportu ,wypoczynku i stadionu . Coś takiego powinna powstac w częsci pałacu , nadszańców czy kazamat. Stare Miasto po wyprowadzdzce sądu umrze. Poza tym nie tak okolica . Jeśli nie to w Klub Garnizonowy , ul. Partyzatów lub Wyszyńskiego . Nie wspomnę już o architekturze , a raczej ……kompletnym braku architektury. Dlaczego Zamość ciągle dotyka klątwa Moranda. Nasze miasto ma chyba najgorszą zabudowę (poza Starym Miastem) w Polsce. Jak się przejdę Partyzantów lub Wyszyńskiego i popatrzę na te paskudne “domy” to mam wrażenie ,że jestem …..na jakim kompletnym zadupiu na Ukrainie lu jeszcze gorzej. Biłgoraj , Tomaszów , nie wspomonę już o Rzeszowie to przy Zamościu perełki ładu , czystości i schludności miejskiej zabudowy.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Polecam kiedyś pójść do filharmonii, opery i teatru! Po dłuższej chwili namysłu kazdymbystry człowiek szybko zorientuje sie dlaczego to co piszesz pozbawione jest sensu!

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Dochód z sali będzie pokaźny. Tacy jak Pan, nie chcieli stylowego, bo miał zrujnować miasto, a oni nie biorą kasy z miasta, zarabiają i….. inwestują. Sala wyceniona jest na 50 mln a nie 200 mln Co do miejsc, to 200 macie Państwo w “sali” na Partyzantów, więc komentować nie będę, trzeba sobie zadać pytanie, chcecie kasę zarabiać, czy nie chcecie, bo zarabiać będą wszyscy, od miejskich szaletów zaczynając…tłumaczyć trzeba komuś czemu? A jak orkiestra gra w TV w największym czasie oglądalności, to ile kosztuje taka reklama Zamościa? Rynek widać, impreza, ludzie się bawią itd. Ile mln? Nic nie kosztuje, ale zawsze może sobie wykupić za 5-10-15 mln czas antenowy, z 20 minut 🙂 Kwestia zaradności, albo jesteśmy zaradni i mamy pomysł, albo nie mamy 🙂 Sprytnym trzeba też trochę być, pieniądze trzeba umieć dziś zarabiać.

Anonimowo

Genialny projekt! Wreszcie jakaś kontrpropozycja dla tej szkaradnej kreatury będącej parodią budynku sejmu… wreszcie projekt kogoś z głową co zna się na fachu i w pełni przemyślany i funkcjonalny! Gratulacje dla zespołu twórców! Wymaga on oczywiście dopracowania ale ma szanse stać się wizytówka Zamościa!

Anonimowo

Był budynek sejmu , teraz Lubelskie Centrum a może coś swojego ? Jak nie macie koncepcji , to wam pomogę .Chcecie szkła to macie ; Budynek w kształcie kostki do gry , cały w lustrach ……

Anonimowo

Bardzo fajny projekt, w dobrym miejscu, blisko Starówki i parku ,zaczynać budowę jak najszybciej.

Anonimowo

Dla mnie nowoczesna architektura powoli staje sie naudna. Niemal wkażdym mieście geometryczne szklane “wygibasy”. Ale takie czasy. Ale skoro ma juz powstać w mieście renesansowym, to może jakieś drobne nawiązanie do starego miasta. Architekci powinni sie wykazać. Ciekawy front budynku ma filharmonia opolska. Proszę sobie wygoolować.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

… Opolska, wybudowano i …. przebudowywali, bo za mała, awantury o bilety były. ledwo postawili, trzeba było znów budować i poprawiać.

Anonimowo

projekt przypomina zwykłą galerią, a nie filharmonię.

Anonimowo

jakaś chińszczyzna, co to jest, rozumiem, że Orkiestrze należą się godne warunki ale to-to to jakaś paranoja, zero gustu mają obecnie projektanci, ściągają pomysły z innych państw gdzie niedługo będą je zmieniać bo stać ich na to, przykryć eternitem i będzie tak swwojsko

Anonimowo

W porządku ten projekt nie mam uwag można budować

Anonimowo

W końcu będzie jakiś nowoczesny budynek w Zamościu bo już powoli stawaliśmy się zaściankiem.

Anonimowo

7 dni to za mało na przemyślane uwagi. Potrzebne są szerokie dyskusje z udziałem przede wszystkim tych którzy tam będą pracować na co dzień. Pytanie zasadnicze : czy to jedyna propozycja? czy będą inne? To zbyt poważna inwestycja żeby ją “poprawić” w 7 dni! Przy budowie filharmonii łódzkiej wybrano jeden z SIEDMIU PROJEKTÓW! Zamość zasługuje na taki obiekt ale zasługuje także na poważne do tego podejście! Nie mam nic przeciwko architektowi ale chciałbym poznać propozycje innych. Mam nadzieję że inwestycja pn “filharmonia zamojska” nie skończy się na dyskusjach i sondażach, trzeba działać skutecznie i ją wreszcie zbudować!!! Piotr Redeł – koncertmistrz orkiestry.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

W Łodzi tak radzili i wybudowali i Pan ich chwali 🙂 Najgorsza sala akustycznie w całej Polsce, muzycy się nie słyszą, publiczność nic nie słyszy -proszę sobie wygooglować, porażka. Proszę nas nie pouczać, my jesteśmy profesjonalistami, znamy się na tym co robimy, Wicherek to nie menadżer, a MAGIK. Z takim budżetem jaki on ma, na tylu ludzi i z takimi pensjami u nas, to trzeba pomnik mu wybudować. Posłuchajcie go trochę, nie tylko w tych kwestiach, jak sala dla orkiestry, a będziecie mieli kurort tutaj, bo możliwości są, zacznę choćby od tego, że tutaj jest najlepsze powietrze w całej Polsce z miast na nizinach. Ktoś z Was o tym pomyślał, aby to promować ? itd. itd. itd