Nielisz: Kąpielisko gotowe do sezonu!

0
1381
GAIA

Lato już oficjalnie się rozpoczęło. Pierwsze upały za nami, a jak wynika z prognoz – nadchodzą kolejne. W gorące wakacyjne dni warto wybrać się nad wodę. Jedno z największych kąpielisk w regionie – zalew w Nieliszu ogłasza rozpoczęcie sezonu i zaprasza turystów.

Kąpać można się śmiało bo woda w zbiorniku została przebadana. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny na podstawie pobranych z kąpieliska „Moczydło” w Nieliszu próbek wody, stwierdził , iż nadaje się do kąpieli. Od 24 czerwca do końca sierpnia nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będą ratownicy WOPR (pełnić będą dyżury w godzinach 10:00 – 18:00).

Zalew w oddalonym o ok. 20 km od Zamościa Nieliszu, ma 950 hektarów powierzchni, 30 km linii brzegowej i jest jednym z największych sztucznych zbiorników w kraju. Turyści korzystać tu mogą z kąpieliska, przespacerować się po molo. W okolicy zalewu znajduje się przystań żeglarska, tor wioślarski o długości 2 km, wypożyczalnia sprzętu pływającego, hangar dla łódek, a także punkt informacji turystycznej. Dla wygody użytkowników kąpieliska i plaży wybudowano także przebieralnie i toalety.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments